Het belang van voorbeschouwen Op dergelijke antwoorden geef ik geen vragen DE HEREN MEDIA samenstelling Michel Sleutelberg De media moesten het doen met de mededeling van persvoorlichter D. Endt dat de partijen er niet waren uitgekomen. De opgestelde vier camera's konden weer worden ingepakt. NRC Handelsblad van 4 augustus De tweeling is in de Spaanse media dagelijks een hot item. Frank de Boer werd vorige week zelfs opgezocht op de camping in Garderen waar hij met zijn familie vakantie vierde in een stacaravan. NRC Handelsblad van 4 augustus Er ontglipte de voorzitter een Boertje. Bert Dijkstra in De Telegraaf van 7 augustus De Boer of niet De Boer, Ajax rijdt op twee sporen het nieuwe seizoen binnen. Rob van der Zanden in Het Parool van 13 augustus Supporters van clubs als Heerenveen, Ajax, Vitesse, PSV en noem maar op hebben nog geen verzoek ingediend bij hun geliefde verenigingen om via een LOI-cursus een buitenlandse taal te mogen leren, maar dat kan niet lang meer worden uitgesloten. Charles Taylor in De Telegraaf van 14 augustus. Pathetische oudgedienden, die van hun vak geen afscheid kunnen nemen, zullen zich nog jarenlang laten vernederen. De enige sportjournalisten die er nog toe zullen doen, zijn zij die zich laten omscholen tot financieel journalisten, gespecialiseerd in sports entertainment. Gerard Mulder in de Volkskrant van 15 augustus Het argument van clubs te kiezen voor een taalcursus Nederlands is op zich valide. In de praktijk echter nauwelijks zinvol aangezien de meeste spelers hun langjarige contracten toch niet uitdienen in de huidige voetbalmaatschappij. Jaap de Groot in De Telegraaf van 17 augustus Witheet was de voorzitter van Ajax afgelopen donderdag. Voor hem stonden, zaten en lagen mannen en vrouwen met opschrijfboekjes, pennen, camera's en microfoons. Daarmee gingen ze naar buiten brengen wat de voorzitter van Ajax niet meer binnen kon houden. Een andere voorzitter, die van Feyenoord, had het bestaan om dingen naar buiten te brengen die men binnen hoorde te houden. Nu voelde de voorzitter van Ajax zich niet langer gehouden om nog langer binnen te houden wat hij zo lang had binnengehouden. Hans Aarsman in NRC Handelsblad van 17 augustus Het is iedereen waarschijnlijk wel eens overkomen. Dat de Nederlandse voetbalcompetitie in volle gang is, terwijl jij zelf in het buitenland bent. Hoe nu op de hoogte te blijven van de uitslagen en - eigenlijk nog belangrijker - het randgebeuren? Gelukkig heeft de ware liefhebber het tegenwoordig over de grens een stuk gemakkelijker dan pakweg twintig jaar geleden. Toen was De Telegraaf zo'n beetje het enige op vreemde bodem verkrijgbare Nederlandse medium. Anno 1998 is de keuze een stuk ruimer. In de nabije omgeving van het Zuid-Franse Roquebrune, waar ik nu ben, zijn De Telegraaf en het Algemeen Dagblad in ruime oplagen aanwezig. Kwamen Nederlandse kranten vroeger vaak een dag later aan, tegenwoordig zijn ze meestal al op de dag van verschijning verkrijgbaar. Zelfs de Volkskrant komt hier dagelijks aan, hoewel je daarvoor naar de betere speciaalzaak moet. Op de tv is het aanbod uit Nederland een stuk beperkter. Er is Eurosport, zodat je in ieder geval af en toe een paar Ajax- doelpunten kunt zien. De welgestelde Nederlanders in deze omgeving hebben dan ook een schotel op hun dak om alle thuiszenders te kunnen ontvangen. Een minder goed alternatief om op de hoogte te blijven, is het kopen van een 244 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 250