sze band kunnen wij aflezen nodig veel omrijdt omdat zijn ten geleden tijdens een zeer lid-Limburg van de zenuwen e wegenkaart heeft gemorst ar nou/nrrlan ic ©interieasing Ul^#l I Iwi Het beste in wagenparkbeheer. gestreept. Na enkele jaren experimenteren is men sinds twee jaar overgestapt op de befaamde witte kousen met de rode rand. Het wijst natuurlijk op een gebrek aan eigenwaarde wanneer een club een deel van het tenue van de grootste concurrent overneemt. Voor Ajax betekent dit echter een aantasting van de exclusiviteit van het Ajax-tenue. Zeker in het buitenland schept dit verwarring. Ik roep het Ajax-bestuur op actie te ondernemen tegen het dragen van Ajax-kousen door de Plagiaat Sport Vereniging. Jan Schoute, Leiden Gerard Cox In Ajax Magazine nr. 6 van afgelopen seizoen stond een artikel over groot Ajax- hater en Rotterdammer Gerard Cox. Sinds 1949 ben ik al fan van Ajax en ik denk dat ik namens veel Ajacieden spreek wanneer ik zeg dat ik me erg gekwetst voelde door zijn anti-Ajax-uitlatingen. Er zijn toch wel sympathiekere personen te vinden om te interviewen? Doe mij een plezier en plaats geen mensen als Cox meer in een schitterend blad als het Ajax Magazine. Arte Kluyver, Huizen Buitenlanders (1) Sinds jaar en dag staat de jeugdopleiding bij Ajax op de eerste plaats. Grote voetballers zijn opgestaan uit de eigen gelederen met grote successen als gevolg. Jonge spelers kregen altijd het vertrouwen en hoewel zij dit vertrouwen maar zelden hebben beschaamd, wordt nu de buitenlandse markt veelvuldig afgestroopt. Dat het vorige seizoen tien nieuwe spelers bij wijze van 'inhaalslag' moesten worden gekocht, was voor veel Ajacieden nog wel te begrijpen. Juist nu er echter weer eigen spelers kunnen worden ingepast, koopt Ajax Kinkladze, nota bene een speler uit de Engelse First Division. Nou kan men daarop wel antwoorden dat Arveladze ook onbekend en onbemind was en desondanks is uitgegroeid tot de beste aankoop van afgelopen seizoen, maar dat wil ik betwijfelen. We zullen nu nooit weten hoe Dennis Schulp het gedaan zou hebben als hij de kans had gekregen. En wat zou er van Patrick Kluivert, de man die ons destijds de Europa Cup bezorgde, zijn geworden als Ronaldo was aangekocht? Jeroen. J.C. Regtien, Nieuwegein Buitenlanders (2) Het wordt steeds maar erger, weer een buitenlander! Dit kan zo niet langer. Ajax is een Nederlandse club en geen Deense, Georgische of Afrikaanse. Wamberto is een goede voetballer, maar heeft Ajax zelf niets beters in huis? Andy van der Meyde is tien keer beter dan Babangida, Arno Splinter geldt voor mij al een hele tijd als Neerlands grootste verdedigende talent en ga zo maar door. Spelers opleiden is duur en kost tijd, maar om dan als alternatief maar een, overigens geweldige, speler van een paar miljoen aan te trekken, is nogal overdreven. Op deze manier verliest Ajax zijn gezicht en dat doet een echte Ajax- en vooral voetbalsupporter pijn. Rauke Schalken, via Internet Bel voor meer informatie (020) 312 36 00.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 245