Edwin Evers, die dj van Radio 3, gemaakt. Heel erg leuk, ik kan er niets aan doen.' TA: 'Ik zou me genaaid voelen als zo'n lied over me werd gemaakt. Een beetje goedkoop, maar wel heel geestig. Ajax moet die jongens gewoon laten gaan. Het zal allemaal niet helemaal zuiver zijn zoals De Boertjes het hebben gespeeld, maar Ajax mag de carrière van die gasten niet dwarsbomen. Ze hadden meer sympathie gekregen als ze ondertussen gewoon waren blijven voetballen. Maar het is zoals Cruijff al zei: ieder contract is er om verbroken te worden. Een contract stelt niets meer voor, het dient alleen om een zo hoog mogelijke prijs voor een speler te krijgen. Het hek van de dam? Dat is al lang gebeurd. Bij PSV mag iedereen weg, bij Feyenoord ook. Alleen De Boertjes worden nu plotseling aan hun contract gehouden. Heel raar: Ajax heeft jarenlang spelers opgeleid en ze daarna verkocht, maar nu spugen ze opeens op de stapel geld die de club wordt geboden.' PdM: 'Ajax koopt er niets voor als ze die jongens aan hun contract houden. Laat Ajax voor het geld kiezen en die jongens lekker laten gaan. Ze hebben jarenlang voor Ajax gespeeld, waarom zou je ze nu dan één, twee of meer jaar van het veld willen houden?' voetballen, ik wed datje zelfs bent vergeten de dag dat we getrouwd zijn. Ik zeg, nee hoor schat, dat was twaalf jaar geleden, de dag dat Ajax van Feyenoord verloor. TA: 'Geen flauw idee.' PdM: 'Henk Elsink? O. Nee, echt grappig is het niet. Verouderd, ja. Humor is vergankelijk. Humor gaat uiteindelijk over de tijd waarin het afspeelt. Cabaret is iets dat komt en weer gaat, het heeft alles met de tijdgeest te maken. Het eerste wat opvalt als je naar een wedstrijd uit 1974 kijkt is hoe langzaam er wordt gespeeld. De ontwikkeling van cabaret is vergelijkbaar. In de jaren zeventig kwamen Bram en Freek met een totaal nieuwe vorm van cabaret. Hard, snel, rock 'n' roll. Mensen in de zaal wisten niet wat ze overkwam. Maar als je nu naar oude opnames van Neerlands Hoop kijkt, denk je: dat schiet ook niet echt op allemaal.' TA: 'Waar die gigantische belangstelling op dit moment voor cabaret vandaan komt: ik weet het niet. Ik kan niet geloven dat zo veel mensen van zo veel cabaretiers houden. Het publiek dat naar cabaret gaat, blijkt zich uiteindelijk toch vaak te hebben vergist. Weinig mensen kiezen echt bewust iets uit. Vraag ze maar eens waarom ze naar een voorstelling zijn gegaan. "O, ik zag een affiche hangen en ik dacht, kom 't is vrijdagavond, ik ga eens kijken".' PdM: 'Cabaret is in de mode. Mensen willen verstrooiing. Belangrijk is ook dat de media het hebben ontdekt. Ik zag pas geleden wat de VARA straks op tv allemaal aan cabaret gaat uitzenden. Ongelooflijk. Er zitten dingen tussen waarvan je denkt: waarom wordt dit in godsnaam uitgezonden? Er zijn cabaretiers die met hun eerste show op tv verschijnen. Niet alleen bestaat het gevaar dat het allemaal wat te veel wordt, het is ook niet zo verstandig. Laat die mensen wachten tot hun tweede of derde show, als ze zo'n beetje weten wat ze willen doen, wat ze willen vertellen. Bewust zijn wij met onze eerste show, Zwerf on, niet op tv verschenen. En met de tweede, Life is what happens to you..., is het voorlopig nog maar de vraag.' TA: 'Wij moeten ons nog bewijzen. Met twee programma's heb je je niet bewezen. Freek de Jonge zei: "ik spreek je De supporter, Henk Elsink, 1970 U kunt het misschien niet zien, maar ik ben helemaal maf van voetbal. Ik ben helemaal gek van voetbal, weet u dat? Echt waar, ik sta er mee op en ga er mee naar bed. M'n vrouw zegt laatst tegen me je bent zo gek op AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 235

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 241