hoorde was een van de gelukkigste in m'n leven. Jammer dat het er niet van is gekomen.' J.O.S. Days, The Nits, 1987 It's a family tradition to play in a football team PdM: 'The Nits, J.O.S. Days. Mijn voetbaljaren heb ik doorgebracht bij ASV Dronten. Ik heb op bijna alle plaatsen gespeeld: in de spits, rechtsbuiten, op het middenveld, centrale verdediger. Ik kon vooral erg hard rennen. Tot de A2 heb ik het volgehouden. Af en toe mocht invallen bij de Al, vooral omdat m'n vrienden die daarin speelden dat graag wilden. Maar ik kon het totaal niet bijhouden en werd dan gelijk weer teruggezet naar het tweede. Op een bepaald moment ging het me verschrikkelijk tegenstaan om op zaterdagmorgen in alle vroegte te verzamelen om naar een treurig voetbalveld ergens in de polder tegen een bal te trappen. Ik wilde op vrijdagavond ook wel eens de kroeg in.' TA: 'Bij SV De Rijp heb ik precies hetzelfde meegemaakt. Ik speelde altijd in het tweede juniorenteam. Elftalletjes die altijd te laag waren ingedeeld. Op die manier heb ik in één seizoen een keer 44 doelpunten gescoord. Iets om trots op te zijn, ja, maar als ik dan een keer mocht meedoen met de grote jongens zag ik de bal alleen maar hoog over of hard langs me heen gaan. Toen ik 16 was ben ik gaan basketballen, omdat alle jongens bij mij op de havo in Purmerend dat ook deden. Ik kon er niets van. Het enige wat ik deed was de bal zo snel mogelijk teruggooien naar degene die hem aan mij had gegeven. Ik moest voortdurend de neiging onderdrukken om die bal een trap te geven. Koppen mag wel bij basketbal. Daarmee heb ik menig tegenstander behoorlijk verrast.' driekwart ton Je krijgt een auto met een huis en hier is altijd zon Maar ik zei, nee, dat doe ik niet, nog voor geen ton per jaar In Holland daar voel ik me thuis, hou al die centen maar. TA: 'Louis Davids? Buziot? O, Abe Lenstra. Zat ik toch in de goeie hoek, niet?' PdM: Tedere beetje aardige Nederlandse voetballer vertrekt naar het buitenland. Als antwoord kopen de Nederlandse topclubs weer allerlei buitenlandse spelers. Wat zie je op dit moment nog op het veld terug van die geroemde jeugdopleiding van Ajax? PSV kocht al een paar jaar hoofdzakelijk buitenlanders, maar nu doen Ajax en Feyenoord even hard mee. Buitenlandse spelers kunnen hier best populair worden. Kijk maar Jozsef Kiprich. Hij was de held van de Kuip. Maar echt grote spelers komen niet naar Nederland, gewoon omdat er hier onvoldoende geld is.' TA: 'Ajax heeft het geld wel, maar ze hebben het er niet voor over. Ik ben een groot voorstander van zo'n Europese Superliga. Laten de groten zich maar meten met de groten. Op die manier vergroot je de kans dat een speler van AC Milan of Real Madrid naar Ajax komt. Het argument dat het maar afwachten is of Ajax Europees voetbal speelt, is in ieder geval weggevallen. Er is niets tegen een elftal met alleen buitenlanders; de besten moeten spelen. Als vrouwen op een moment zo goed zijn dat zij ook kunnen meedoen, moet je vrouwen opstellen. Ik ben ervan overtuigd dat het niet lang meer zal duren voor er ook vrouwen meedoen.' Bij ons in Holland, Abe Lenstra, 1958 Ze zeiden in Italië kom hier voor Geld maakt niet gelukkig, 'Frank en Ronald de Boer', 1998 Ronald. Ja..., eehh,we weten nog niet wat we gaan doen ...eehh..., dat zien we nog wel, hoor... Cerveza is bier.' Travaljo is werken.' 'Nee, travaggoü' 'Nee, daar moeten we niets mee te maken hebben.' 'Klootzak!' 'Wat?!' 'Nou is conjo'O.' 'Tineros is...' - - 'Ja, dat is poen. Dat kennen we wel bij Oranje. PdM: 'Frank en Ronald. Heeft AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 239