kandidaat stellen. Hij wil het niet. Ook een Cruijff kent zijn beperkingen, hoewel dat er niet veel zijn.' Mr. BergkampYeah!, 1998 He's a man with style and grace he's allways in the right place Mr. Bergkamp, oh yeah, it's true he's therefor me and you Mr. Bergkamp, oh yeah, it's true he knows just what to do TA: 'Lijkt op The Ruttles' PdM: 'Oasis soms? O, Yeah!... Nooit van gehoord. Goede naam voor een groep. Ik kan me niet voorstellen dat een Nederlandse band een dergelijk loflied zal maken op een nog spelende voetballer. Ik denk niet dat dat wordt gepikt door het publiek.' TA: 'Nee, Nederland houdt van teksten zoals "Oei, oei, oei, dat was me weer een loei" of "Wij houden van Oranje". Ik zie het niet snel gebeuren dat De Dijk een lied over Edwin van der Sar zal opnemen. Daarvoor is voetbal ook weer niet belangrijk genoeg. Op onze nieuwe cd staat een lied over John Lennon, niet over Paul McCartney, terwijl we beiden uiteindelijk meer bewondering hebben voor McCartney dan voor Lennon. Maar Lennon is een icoon.' PdM: 'Als je een held wilt worden, helpt het als je dood bent.' TA: 'We gebruiken een regel uit een nummer van Lennon, Beautiful Boy, als titel voor ons nieuwe theaterprogramma: Live is what happens to you while you're busy making other plans. Lennon is een interessante man. McCartney is een stuk saaier, ja. Maar eigenlijk hou ik wel van dat soort saaiheid: hij houdt van zijn kinderen, leefde voor zijn vrouw, hij gaat op in het fokken van schapen. Ik heb liever dat iemand mij het genot van schapen fokken uitlegt dan het genot van voetbal. Dat voetbal leuk is, zie ik zelf ook wel.' Not the dancing kind, Ruud Gullit, 1984 Not the dancing kind (3x) pooh-pah, I wanna be with you People worry - what they worry for? People hurry - what they hurry for? Say, all you people: are there some of you of the dancing kind? PdM: 'Ruud Gullit. Vre-se-lijk. Zulke dingen moet hij niet doen.' TA: 'Klinkt Volendams. Bedoel ik niet denigrerend, want ik mag nog graag luisteren naar sommige nummers van The Cats. Maar dit is reggae in zo'n Volendams BZN-jasje. Erg triest als Gullit het als serieuze muziek heeft bedoeld. Ik las laatst bij een tankstation dat hij een homo is. Daar zal hij meer van onder de indruk zijn dan dat ik hem een Volendammer noem. De hele zomer hebben we het erover gehad wie nu beter was: Ruud Gullit of Frank Rijkaard. Ik heb Rijkaard altijd beter gevonden. Rijkaard had gelul als "ik stel me op in dienst van het team" niet nodig. Gullit is een media-man. Rijkaard was de echte spil, hij kon net als Cruijff tien zetten vooruit denken. Rijkaard is Krol. Net als Ruud Krol kon hij een elftal "aanslepen", naar voren krijgen. Rijkaard is ook Keizer. Net als Piet Keizer heeft Rijkaard zijn eigen regie gevoerd. Op een dag kon Rijkaard zeggen: ik heb genoeg gelachen, ik stop ermee.' PdM: 'Ik was een groot Gullit-fan, hoewel ik Rijkaard ook geweldig vond. Gullit kon van die machtige rushes maken. Als een paard ging hij dan over het veld. Een prachtige atleet. Gullit maakte een grote fout door niet mee te gaan naar het WK van '94 in Amerika. Hij had, zoals Edgar Davids dat afgelopen zomer heeft gedaan in Frankrijk, gewoon moeten meedoen en op die manier proberen zijn gelijk te krijgen. Maar daar was hij te laf voor. Wel een mooie rel toen. Vooral toen later berichten kwamen dat Marco van Basten zou meedoen in Amerika. De avond dat ik dat AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 231

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 237