zitten voor de blues (en andere muziek) Acda en De Munnik Niet dat het succes ze heeft overvallen. 'We werken er hard voor, zijn er iedere dag mee bezig.' Maar de snelheid waarmee het kwam, nee, daar hadden Thomas Acda (31) en Paul de Munnik (27) nu ook weer niet helemaal op gerekend. Ruim vijf jaar werken ze samen nu. Over wat het heeft opgeleverd mogen ze tevreden zijn. Prijzen, Zilveren Harpen, volle zalen, lovende recensies, hitnoteringen. Van de op cd verschenen verzameling 'mooie liedjes' uit hun eerste theaterprogramma 'Zwerf On' werden er dik honderdduizend verkocht, - goed voor platina. Hun net verschenen tweede cd, 'Naar huis', opnieuw gedomineerd door hun 'poppy' en fraaie tweestemmigheid, bracht in de voorverkoop al goud op. Met hun tweede cabaretprogramma, 'Acda en De Munnik Deel II (Live is what happens to you while you're busy making other plans)', toert het duo de komende maanden door Nederland. Opnieuw zullen de zalen uitpuilen. 'Cabaret is in de mode.' En: 'Mensen zoeken verstrooiing.' Ook: 'Het is moeilijk voor te stellen dat zo veel mensen van zo veel cabaretiers houden.' Maar voor het publiek weer massaal mag meezingen, moeten de jaren-zeventigromantici eerst wat vragen beantwoorden. Bestaan er mooie voetballiedjes? Kun je over voetbal zingen? En: hoe slecht mag een tekst nu eigenlijk zijn? Van 'Naar de top' tot 'Hup, hup hup', ofwel: herkent u deze melodie? Naar de topTröckener Kecks, 1985 De wedstrijd duurt nog één kwartier dan is de droom verscheurd. De tegenstander scoort 2-1, de trainer bijt op zijn sigaar. Hij draait zich om en zegt alleen: dan jij in godsnaam maar... Thomas Acda: 'Tröckener Kecks. Eén van hun beste nummers. Mooi lied. Leuk ook dat commentaar van Rick de Saedeleer dat ze erin hebben opgenomen. De Kecks BUITEN STAANDERS door Rik Planting foto's Wanda Tuerlinckx behoren tot mijn favoriete groepen. Naar de top is een lied waarin op een goede manier over voetbal wordt gezongen. Een tekst alleen over voetbal is niet interessant. Gaat het toch snel over "Oranje Boven" of "We gaan naar voren". Naar de top gaat over meer; het gaat ook over gevoelens, over dromen, over verlangens. Het is lastig de essentie van voetbal in een lied duidelijk te maken. Het is in ieder geval moeilijk om geen sléchte tekst te schrijven. Liefde is een gemakkelijker onderwerp. Gevoelens laten zich nu eenmaal beter uitdrukken in woorden.' Paul de Munnik: 'Ik weet het niet: je kunt AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 227

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 233