MOMENTOPNAME foto Kees van Hoogdalem 'Spelers die voor een actie durven gaan, zijn spelers die ik graag fotografeer. Het is vrij eenvoudig om een juichende speler in beeld te brengen, maar foto's als deze maak je niet vaak. Deze foto is gemaakt in de wedstrijd tegen Feyenoord. De actie van Babangida begon al op het middenveld en hier probeert George Boateng hem de weg te versperren. Het mooie van deze foto vind ik dat beide spelers van de grond komen. Mede door het opspattende gras is dit een foto die echt voetbal ademt. Die echte voetbalfoto's zie je naar mijn mening te weinig in de hedendaagse media. Zo heb ik ooit eens een foto gemaakt van een duel tussen Bergkamp en Gullit in de wedstrijd Chelsea - Arsenal; schitterend gewoon. Wat mij aanspreekt in Tijjani Babangida is het feit dat hij na een doelpunt helemaal uit zijn dak gaat. Bovendien lijkt hij met zijn acties soms aan het systeem te ontsnappen.' Nadat Kees van Hoogdalem (Katwijk, 1964) als hobbyist de eerste wedstrijd van Dennis Bergkamp in Engeland bezocht, kreeg hij binnen een jaar zijn eerste contract bij Voetbal International aangeboden. Dat is inmiddels vijfjaar geleden en naast zijn werkzaamheden voor Voetbal International, Sport International en het Leidsch Dagblad is hij inmiddels benoemd tot vaste fotograaf van Vitesse. Hoewel Van Hoogdalem een groot aantal actiefoto's in zijn persoonlijke archief heeft, doet hij nooit mee aan de verschillende wedstrijden. Daar wint de 'kunst' het namelijk vaak van de actie. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 228