'Als wij tijdens de trainingen alleen maar blijven lopen, staan wij op zaterdag stil, zei ik. Kon ik op het matje komen' Duitsland gemakkelijk. Dicht bij huis en een niet al te moeilijke taal. Daar kwam nog eens bij dat mijn vrouw niet zo dol is op vliegen, dus stel je voor dat ik naar Japan was vertrokken.' Er kwam nog bij dat het aanbod van Bielefeld er niet om loog. 'Ik dacht, het zijn mijn twee laatste jaren dus kies ik lekker voor het geld.' Hij was er werkelijk van overtuigd dat het zijn laatste jaren als betaald voetballer zouden worden. Maar het sportieve gedeelte bij Bielefeld viel hem zo tegen dat hij zich genoodzaakt voelde om het definitieve afscheid nog even uit te stellen. Silooy: 'Bij Arminia Bielefeld was het huilen met de pet op. Het voetbal was niet om aan te zien. Dat lag aan trainer Middendorp. In de voorbereiding speelden wij 4-4-2 en dat ging goed. Maar een week voor de competitie gooide hij alles weer om, en liet hij ons 3-5-2 spelen.' Silooy kwam op het middenveld terecht, nu niet bepaald zijn plek. 'Daar liep ik te zwemmen. En binnen afzienbare tijd belandde ik op de bank. Het gaat niet goed, kreeg ik van Middendorp te horen. Ja, dat had ik zelf ook wel in de gaten.' Krampachtige lach Na een maand op de bank doorgebracht te hebben, kreeg Silooy in de wedstrijd tegen Borussia Dortmund weer een kans. Ditmaal als libero, zijn geliefde plek. Ware het niet dat het overgrote deel van de spelers niet fit was. 'Verloren wij daar met 5-0, en kreeg ik te horen dat het mijn schuld was. Ik had de defensie niet goed geleid.' De sfeer was om te snijden. 'Maar ik had daar maling aan,' klinkt het overtuigend. 'Ik had daar wel bij de pakken neer kunnen gaan zitten, maar daar heb je alleen jezelf mee. Ik had me voorgenomen om er twee jaar te blijven, dus bleef ik er ook twee jaar. En ik bleef ook altijd geintjes maken. Laat AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 213

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 219