'Als Van Gaal een beetje scherp was geweest, had hij mij een mooi afscheid gegeven' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 kind aan huis. Hij wordt vriendelijk begroet door de meer dan leuke bediendes. Vervolgens zoekt hij een plekje uit ergens achterin, en gaat er eens goed voor zitten. 'Ik had gehoopt op een heel mooi afscheid bij Ajax.' Voor het eerst verschijnt er een ernstige blik op het gezicht van Silooy. 'Het doet nog altijd pijn dat ik dat nooit heb gehad. Ik heb er vijftien jaar lang gespeeld. Als Van Gaal een beetje scherp was geweest, had hij mij een mooi afscheid gegeven, op het veld, in de Meer.' Daar waar hij het als speler altijd had laten zien. 'Dat zou voor mij heel veel betekend hebben. Gewoon een rondje door het stadion met een bosje bloemen.' Maar er was helemaal niets voor Silooy. 'Ja, bloemen voor het kampioenschap. Ik heb niet eens afscheid van de supporters kunnen nemen.' Dat kan je doen in Rome, na de finale tegen Juventus om de Champions League, kreeg hij te horen. 'Rome,' herhaalt hij nog eens, terwijl hij een vies gezicht trekt. Silooy speelde er een uitstekende wedstrijd maar werd toch de schlemiel door de vijfde penalty te missen. Het was de laatste bal die hij in het Ajax- shirt zou trappen. Vervolgens vertrok Silooy naar Arminia Bielefeld. Daar stond hem opnieuw een grote teleurstelling te wachten. Hij zat meer op de bank dan dat hij in het veld stond. En al na zeven wedstrijden kreeg hij van trainer Middendorp te horen dat hij naar een andere club mocht uitzien. Maar wat had hij dan ook in hemelsnaam te zoeken in Duitsland? 'Het was een bewuste keuze. Ik wilde gewoon niet te ver van huis af.' Silooy dacht aan zijn gezin. 'Voor mÜn vrouw en kinderen was i

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 217