Ai AX MAGAZINE OKTOBER 1998 Graafschap, zoals gezelligheid vroeger ook de kracht van Ajax was. Er lopen bij Ajax nu heel veel mensen rond die ik helemaal niet ken. In de Meer was er slechts één kantoor. Met iedereen kon je daar wel een praatje maken. De Arena is zo zakelijk geworden. Al die kantoren, dat is het grote nadeel van de clubs met veel geld. Het gaat ten koste van het huiselijke. Natuurlijk, je moet er gewoon je brood verdienen, maar het moet wel leuk blijven. Het is belangrijk om je thuis te voelen op de club.' Zoals op De Vijverberg. 'Hier kan je nog gewoon komen aanwippen. Zonder pasjes, zonder muntjes en iedereen herkent je.' Dan staat hij op. 'Laten wij naar het centrum gaan. Daar ken ik een leuke gelegenheid, Grand Café Jansen.' Silooy loopt linea recta naar de Porsche, die keurig onder een afdakje staat geparkeerd. Slechts de nummerplaten doen nog herinneren aan Bielefeld. 'Vanmiddag kan ik gelukkig mijn Nederlandse kentekenplaten ophalen.' Wederom een grote grijns op zijn gezicht. 'Dat is niks hoor, met een Duitse auto door Nederland rijden.' Geen afscheid Het centrum van Doetinchem ligt op een steenworpafstand van de trainingsvelden. Ook in het grand café is Silooy inmiddels een lelijk hek. Het karakteristieke stadion heeft plaatsgemaakt voor een grote bouwput. Wat rest, zijn mooie herinneringen. 'Het stadion van De Graafschap doet mij erg denken aan de Meer,' vertelt Silooy. 'Het publiek zit hier ook dicht op het veld, en het is er altijd gezellig.' Vooral dat laatste spreekt Silooy aan. 'Gezelligheid is de kracht van De

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 215