Sonny Siiooy kan weer lachen OUPïLIEFDE Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd. Dat moet de levensfilosofie van Sonny Siiooy (35) zijn. Na zijn vertrek uit Amsterdam, drie seizoenen geleden, vervolgde Siiooy zijn loopbaan bij Arminia Bielefeld in Duitsland. Daar viel niet zo veel te lachen voor de verdediger. Maar hij was niet klein te krijgen. Sinds enkele maanden heeft Siiooy het echte geluk weer hervonden, bij De Graafschap. De gemoedelijke club uit de Achterhoek doet hem elke dag opnieuw denken aan het Ajax dat hij kent uit de AAeer. 7 De trainingsvelden val de Graafschap liggen enkele kilometers verwijderd van stadion de Vijverberg. De accommodatie oogt gemoedelijk ep laat zich nog het beste vergelijken met het complex van een amateurclub, Van overdadige luxe is geen sprake, of het móeten de spelersauto's zijn. De glimmende bolides die her en der geparkeerd staan, vormen een schril contrast met het verder zo sobere trainingscomplex. Vooral één van de auto's springt in het oog. Een gloednieuwe Porsche Boxster. De laatste twijfel is verdwenen. Dit zijn niet de velden van de plaatselijke amateurvereniging. Binnen in het spelershome wacht een warm onthaal door Tante Lien. Zij maakt hier al vijfentwintig jaar lang de 'dienst' uit. 'Sonny Siiooy? Die zit nog in de kleedkamer,' zegt zij met een zachte en door Remco Stunnenberg foto's Louis van de Vuurst vriendelijke stem. 'Maar drink eerst even een kopje koffie,' klinkt het vervolgens iets dwingender. Afslaan heeft geen zin. Een voor een druppelen de spelers de ruimte binnen. En steeds weer die warme begroeting: 'Dag tante Lien.' Siiooy laat vooralsnog op zich wachten. Die zit hoogstwaarschijnlijk te geinen in de kleedkamer. Tijd om eens een kijkje te gaan nemen. 'Sonny, er staat iemand op je te wachten,' roept een man met onvervalst Achterhoeks dialect naar binnen. Direct daarop verschijnt Siiooy in de deuropening. Ontbloot bovenlijf, fonkelende ogen en natuurlijk die stralende lach. Er is geen spoortje vermoeidheid van zijn gezicht af te lezen. Ondanks de zware training van ruim twee uur die hij er nog maar net heeft opzitten. 'Ik kom er zo aan.' Het Amsterdamse accent doet wat vreemd aan in deze contreien. Thuis in Doetinchem Vijftien minuten later betreedt Siiooy het spelershome. 'Dag tante Lien,' roept hij uitgelaten. Hij voelt zich 206 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 212