ramp was het plotseling gaan sneeuwen. Het stadion was niet eigendom van de club maar van de gemeente, zodat Malmö zelf niets tegen de toestand van het veld kon uitrichten. Men had ooit voorgesteld om veldverwarming aan te leggen, maar dat vond de gemeente te duur. Zélf kon de club het ook niet opbrengen. Met een begroting van 700.000 gulden (waarvan tweederde bijeengebracht door sponsors) had Malmö FF niet veel te makken. Wel waren er heteluchtkanonnen rond het veld geplaatst, maar ook zij konden de bevroren toplaag niet helemaal ontdooien. Scheidsrechter George Smith twijfelde en liet namens Ajax Sonny Silooy en Peter Boeve het veld testen. De Ajacieden moesten duelleren om de bal, maar gingen constant onderuit - door het veld, niet door elkaar. Een kwartier voor het begin van de wedstrijd keurde de Schot de wedstrijd af: het veld was te gevaarlijk voor de spelers. Johan Cruijff kon zich zowaar in de analyse van de scheidsrechter vinden. 'De Zweden hebben met dertig man aan het veld gewerkt. Zonder sneeuwval zou er zijn gespeeld. De sneeuw zorgde voor een spekgladde bovenlaag, want die plakte. De Ajax-defensie, met Frank Rijkaard en Danny Blind, kreeg niet echt grip op de fysiek sterke Zweedse centrumspits Mats Magnusson en diens maatje Lars Larsson. Foto: George Verberne Onlangs tegen VW lag er ook sneeuw, maar daar was de onderlaag zacht,' doceerde hij. Toch waren er genoeg Ajacieden die een rotgevoel aan de afgelasting overhielden. Peter Boeve bijvoorbeeld, omdat hij voor het eerst in maanden weer een basisplaats had. Maar vooral de kleine tweeduizend meegereisde Ajax-supporters hielden er een flinke kater aan over. En dan niet vanwege de drank; in Malmö kostte een pilsje zestien gulden - als er al een plek te vinden was waar alcohol geschonken werd. Nee, het was meer de behandeling voor en Peter Boeve, Danny Blind, Jan Wouters, Stanley Menzo en Rob Witschge in de kleedkamer in afwachting van de beslissing van de scheidsrechter. na de 'wedstrijd' die pijn deed. De Ajax- supporters hadden zich bij gebrek aan vertier in het stadscentrum al vroeg verzameld voor het stadion. De hekken bleven echter dicht, lang dicht want een kwartier na het officiële aanvangstijdstip stonden de fans nog buiten het stadion te blauwbekken in plaats van erbinnen. Pas toen werd via luidsprekers bekend gemaakt Foto: ANP

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 203