bij de ingang na (van de lokale kunstenaar Hultén), heeft het stadion geen opvallende kenmerken. Het is rustig, helemaal nadat het in 1988 aangepast werd voor het EK van vier jaar later. Tegelijkertijd met de bouw van een nieuwe overdekte tribune (drieduizend zitplaatsen) tegenover de halve schelp, verrees rond het stadion een nieuw sportcomplex, met trainingsvelden, een ijsstadion, een bowling-centrum en een sportmuseum (het enige in Zweden). Het geheel grenst pal aan blokken flats en huizen en heeft een typische, rustige 'buitenwijk-sfeer'. Alleen een vol voetbalstadion doet de eeuwige zondagsrust in de buurt voor even verdwijnen. Tijdens het WK in 1958 speelde wereldkampioen West-Duitsland er groepswedstrijden tegen Argentinië (3-1 winst) en Noord-Ierland (2-2). Voor de kwartfinale tegen Joegoslavië keerden de Duitsers er terug (1-0 winst). Het gastland zelf was er niet te bewonderen. De Zweden (met de legendarische aanvallers Gunnar Gren, ex-AC Milan, en Nils Liedholm, AC Milan) verloren in Stockholm pas in de finale van Brazilië (5-2). De Zuid- Amerikanen (met een jonge Pelé en Garrincha) waren het eerste land dat wereldkampioen werd buiten het eigen De boot van Kopenhagen naar Malmö vaart tijdelijk onder Ajaxvlag, 4 maart 1987. continent. Topvoetbal was in Malmö even te zien eind jaren zeventig, toen Malmö FF verrassend de finale van het Europa-Cup- 1-toernooi bereikte, en verloor van Nottingham Forest. Topvoetbal er is natuurlijk ook als Ajax op bezoek komt. Hoewel, in maart 1987 wisten we dat nog niet helemaal zaker. Wél was er een topcoach, pardon, technisch directeur, in de persoon van Johan Cruijff. Foto's: Bart Sorgedrager Aanhangers van Ajax in Malmö, kort voor het afgelasten van de wedstrijd. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 199