Rood-wit onderonsje Fysio's jubileren kinderkliniek In memoriam Ton Harmsen (1925-1998) Op 6 september overleed op 73-jarige leeftijd Ton Harmsen, voorzitter van Ajax van 1978 tot 1988. Afgelopen maand vierden twee leden van de medische staf een jubileum. Fysiotherapeut Rob Koster (links) begon, aanvankelijk als pedicure, vijfentwintig jaar geleden zijn loopbaan bij Ajax, terwijl hoofd fysiotherapie Pim van Dord (rechts) twaalfeneenhalf jaar geleden aan de slag ging bij de club waan/oor hij eerder gedurende zeven jaar in het eerste elftal was uitgekomen. Het op 31 augustus gehouden gala ter gelegenheid van de 'Voetballer van het jaar'- verkiezing had dit jaar veel weg van een reünie van (oud-)Ajacieden. Met een puntentotaal van 215 ontving Edwin van der Sar de Gouden Schoen uit handen van Louis van Gaal. Een andere leerling uit de Ajax-school had bezit genomen van de tweede plaats. Met slechts twee punten minder dan Van der Sar legde Michael Mols beslag op de Zilveren Schoen. Opzienbarend waren de winnaars van de Bronzen Schoen. Tweelingen hebben de naam over het algemeen veel dingen samen te doen en in dit geval hoorde daar ook het winnen van deze prijs bij. Met exact hetzelfde puntentotaal (203) eindigden Frank en Ronald de Boer gebroederlijk op de derde plaats. De bijbehorende Bronzen Schoenen werden hun overhandigd door vader Kees de Boer. Richard Witschge had aan 197 punten niet genoeg voor een prijs. Wel leverde dit totaal hem een eervolle vermelding bij de beste twintig op. Hij eindigde op de dertiende plaats in het eindklassement.' Op de dag van zijn aanstelling als bondscoach kon Frank Rijkaard tevreden constateren dat de vierkoppige top drie van de 'Voetballer van het jaar'- verkiezing geheel bestond uit Nederlandse internationals. Tijdens het Kick Off Festival op 14 augustus vond de eerste gezamenlijke actie van Ajax en de kinderkliniek van het VU-ziekenhuis plaats. Nadat een indrukwekkend filmpje over deze kliniek was vertoond, overhandigde voorzitter Michael van Praag een cheque aan prof. dr. J. J. Roord, hoofd van de kinderkliniek. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 173