De cup met de grote sterren Ajax op dubbel cd-rom VAUIA Sinds jaar en dag zijn de Ajacieden in diverse soorten en maten te koop. Op posters, kaarten, stickers, bekers en sleutelhangers komen hun beeltenissen u tegemoet. Een vertrouwde aanblik, die binnenkort zal worden verbreed met de introductie van een unieke collectie verzamelbare cups. In Amerika brengt Coca Cola al een aantal jaren verzamelbare drinkbekers in omloop in de diverse (honkbal)stadions; en met succes. De uit dit land overgewaaide rage zorgt er nu voor dat Ajax-supporters, met ingang van komend seizoen, iedere voetbaljaargang de complete selectie in de vorm van drinkbekers kunnen bemachtigen. Omdat de Ajax-cups geschikt zijn voor meermalig gebruik, komen de weggooibekers hiermee te vervallen. Dat dit de milieuvriendelijkheid ten goede komt, behoeft geen nadere uitleg. In samenwerking met Coca Cola en de Amsterdam Arena worden de bekers, die normaal zonder drank 2,50 kosten, gratis verstrekt bij de aanschaf van een halve liter frisdrank. Het is de bedoeling dat er elk seizoen minimaal elf spelers en het complete elftal op de bekers verschijnen. In de toekomst zullen er waarschijnlijk bekers gaan verschijnen met voormalige spelers en unieke momenten uit de geschiedenis van Ajax. Ook zullen er bekers worden uitgebracht ter gelegenheid van belangrijke (Europa-Cup)wedstrijden van Ajax. De bekers kunnen vervolgens worden opgeborgen in een speciale verzamelplaat. Het begin van een nieuwe traditie is dus geboren. Omdat de bekers onder het motto op=op in eerste instantie alleen in de Amsterdam Arena te verkrijgen zijn, adviseert Jeroen Jaring van Ajax Merchandising de supporters om de gehele collectie van het begin af aan te sparen. Naarmate de jaren verstrijken zal de waarde van de bekers namelijk stijgen. rondwandelen in de wereld van Ajax. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 165 Sinds begin september gaat de roemruchte geschiedenis van Ajax hand in hand met de meest moderne technieken. Op een dubbele cd-rom kunnen gebruikers virtueel De cd-rom opent deuren die normaal gesloten blijven en laat belangrijke momenten opnieuw de revue passeren. Nooit eerder werd zoveel historisch en actueel beeldmateriaal over Ajax in zo'n toegankelijke vorm bijeengebracht; vanaf het eerste uur dat de club officieel bestond tot en met het afgelopen seizoen en de nieuwe selectie. Op uiterst gebruikersvriendelijke wijze maakt u een tocht langs de oprichting in 1900, de eerste acties op een knollenveldje in Amsterdam Noord en de vele nationale en internationale successen die volgden. Met een klik op de muis kunt u foto's Sjaak Swart en Piet Keizer kregen op 11 september uit handen van Ajax' commercieel directeur Bob-Jan Hillen (midden) de eerste exemplaren van de cd-rom. en videobeelden vergroten en bewegende beelden nogmaals in slow-motion bekijken. Omdat de cd-rom een breed scala aan onderwerpen bevat, zal geen enkel detail aan u voorbij gaan. De cd-rom is verkrijgbaar bij Bruna, De Boekelier, de Official Ajax Fanshop en Ajax Direct en kost 59,95.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 171