onttrokken. De naam van zaakwaarnemer Piet Borremans dook op en in de krant stonden onheilspellende berichten over een halve ontvoering van de spits. Hij werd ergens vastgehouden als een onderpand in korte broek. Uiteindelijk was het Ger Lagendijk die ervoor zorgde dat Babangida toch weer voor Roda ging spelen. 'Ik wil er niet zo veel meer over zeggen,' meldt makelaar Lagendijk. 'Het conflict was ontstaan doordat er door Roda toezeggingen waren gedaan die nooit op papier waren gezet. Het ging over een contractverlenging. Ik wist wel hoe ik met voorzitter Theo Pickee en Nol Hendriks tot een vergelijk kon komen, maar daarvoor moest ik Babangida eerst rücksichtslos van Borremans losrukken. Overigens waren er, behalve Borremans, nog meer mensen die een bedenkelijke rol speelden rond Babangida. Toen ik hem uiteindelijk kon vertegenwoordigen, was het zo geregeld en kon hij weer gaan trainen en spelen bij Roda.' De affaire schokte de voetbalwereld. Inmiddels hoeft niemand meer medelijden met Babangida te hebben. De ervaringen hebben hem gehard en wijzer gemaakt. Nu zijn twee jongere broers ook de weg naar het profvoetbal hebben gevonden - de een bij Volendam, de ander bij Barcelona - houdt hij naast de sportieve ontwikkeling ook hun zakelijke perikelen scherp in de gaten. Babangida: 'Mijn broer Ibrahim, die in Volendam speelt, moet nog even op zijn kans wachten. Haruna, mijn broer in Barcelona, is nog jong en doet het goed. Ik spreek ze veel. Via de telefoon of rechtstreeks. Ik ga ook zo vaak mogelijk naar Spanje om Haruna op te zoeken. Ze kunnen veel van me leren en ik wil ze ook veel leren. Ik heb al heel veel meegemaakt. Zij kunnen hun voordeel doen met mijn ervaring. Er is geen manager en geen zaakwaarnemer die ze de wet voorschrijft. Ik hou dat scherp in de gaten. Ik bekijk al hun contracten en weet precies hoe ik ze moet adviseren. Er kan ze niets gebeuren.' Scorend vermogen Baba zelf voelt zich helemaal thuis bij Ajax, zoals hij ook volkomen vergroeid lijkt met de Nederlandse omstandigheden. Babangida: 'Ik ben een halve Hollander.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 17