Zaterdagafdeling viert vijftienjarig jubileum 'Nieuw bloed voor hart van Ajax' ZbTltVbC, De zaterdagafdeling is een begrip geworden bij Ajax. En toch spelen Ajacieden pas sinds 1983 op zaterdag. Het is helaas niet gelukt om van de zaterdag 1 een verlengstuk te maken van de jeugdopleiding, zoals technisch directeur Johan Cruijff indertijd voor ogen stond. Maar na tien jaar en zeven kampioenschappen speelden de zaterdagse Ajacieden wel op het hoogste amateurniveau. Met onder anderen de eerste leider, de succesvolste trainer en een bekende oud-speler blikt Ajax Magazine terug op vijftien jaar zaterdagafdeling. jbp 17 april 1993 sppelt het eerste zaterdagelftal tegen Woudenberg. Ajax wint die avonJB^t 6-2: de ploeg is :ampioen geworlen in de tweede klasse de KNVB en promoveert naar de ;ste zateraagafdeling. Trainer van het succesvolle team is op dat moment Dick de Groot. Met stevige tegenzin is hij drie jaar eerder aan de klus bij de zaterdag 1 begonnen. 'In eerste instantie was ik ontgoocheld dat Beenhakker mij aanwees. Ik had er eigenlijk helemaal geen zin in. Bij Ajax had ik altijd jeugdelftallen getraind en dat was mij op het lijf geschreven. Maar toen ik eenmaal ja had gezet tegen de zaterdag 1, ging ik er ook helemaal voor.' door Jeroen Kleijne In het eerste jaar dat Dick de Groot het elftal onder zijn hoede heeft, mist hij promotie naar de tweede klasse op een haar na. De promotiewedstrijd tegen Vlug en Vaardig gaat helaas met 2-0 verloren. 'Het elftal was een beetje op leeftijd, met jongens als Pirn van Dord en Dickie Schoenaker. Daar kon ik niet echt mee verder. Maar ondanks dat haalden we dus Dick de Groot, met tegenzin begonnen aan de klus bij het zaterdagvoetbal, voerde zijn elftal in drie jaar tijd naar de hoogste klasse van de KNVR. 150 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 156