P"BB BtfBVSU, 1 Foto: Louis van de Vuurst eindstand 4-1 op het scorebord kwam. De finale speelden wij Alphense boys, dat verrassend Excelsior 2 had uitgeschakeld. In de allereerste minuut van deze wedstrijd om de hoofdprijs kregen we een niet te missen kans om op voorsprong te komen, maar helaas gebeurde dit niet. Zo had Ajax de hele eerste helft verrassend een veldoverwicht, maar in plaats van drie maal te scoren bleef de stand 0-0 bij de thee. Na de hervatting, met drie nieuwe spelers, was de eerste kans opnieuw voor Ajax, maar opnieuw werd gefaald. En dan vraag je natuurlijk om moeilijkheden en zoals zo vaak maakte Alphense boys met wat geluk bij de eerste kans 1-0. En daarna kregen we het moeilijk tegen de ploeg, die al een aantal weken in training was. Twee persoonlijke fouten werden dan ook direct afgestraft en dat betekende een eindstand van 3-0. De conclusie mag zijn dat aan het scorend vermogen nog wat mag worden gewerkt. Vervolgens werd ook nog deelgenomen aan de eerste ronde van de districtsbeker van de KNVB (in poulevorm), maar met alle respect voor onze tegenstanders spraken de namen toch niet erg tot de verbeelding: CTO '70 2 (6-0), ZPC 2 (3-3) en Amstelland 2 (13-3). Met zeven punten en een doelsaldo van 22 voor en toch nog 6 tegen, plaatsten we ons voor de volgende ronde, met waarschijnlijk een sterkere tegenstander. Nu hadden we de tijd beter kunnen gebruiken voor training. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Ons derde elftal kende dit seizoen een wat vreemde start. Omdat Ajax 4 dit seizoen in de veteranencompetitie gaat uitkomen, werd een aantal spelers die nog niet in die leeftijdscategorie vallen, overgeheveld naar het derde elftal en dat had uiteraard zijn consequenties. In de voorbereiding werd een aantal wedstrijden gespeeld: tegen Spaarnwoude werd met 5-3 gewonnen, van de Velserbroek met 3-2 en van Scherpenzeel 2 Giorgio Tsie is een van de acht nieuwe spelers in de selectie van de zaterdag 1 met 4-1. Was het spel in de eerste twee wedstrijden nog niet om over naar huis te schrijven, tegen Scherpenzeel dachten we: ja, het wordt wat. De eerste competitiewedstrijd, thuis tegen ZOB uit Zuidoost Beemster, werd echter een flop. Met maar liefts 0-4 werden we van de mat gespeeeld. Geen kans wisten we te creëren en er werd zeer slap gespeeld. De tegenstander daarentegen wilde wel. ZOB was op alle fronten beter en verdiende de overwinning dan ook ten volle. Laten we hopen, dat dit slechts eenmalig is geweest. Dat je niet goed speelt, is tot daar aan toe, maar het mag niet ontbreken aan vechtlust en inspiratie. Uiteraard werd er door het resultaat weer flink gemopperd en dat moet er zeker uit, want zo ga je niet met elkaar om in een team. Laat het een waarschuwing zijn. Frans Grootenboer 148 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 154