betekende tenslotte het eind van deze voorbereiding. Het werd een ontmoeting zonder bezieling en erg weinig diepgang in de combinaties. Amstelland kwam bijna niet uit de verdediging en ving de trage Ajax-aanvallen bekwaam op bij het eigen strafschopgebied. Zeer lang wisten onze buren dat spelletje vol te houden, maar in de tachtigste minuut ging men dan toch een keer in de fout, door de doorgebroken Raymond Bennekers onderuit te halen. De strafschop werd benut en daarna moest de verdediging van Amstelland nog drie maal capituleren in tien minuten. Een beetje sneu was het wel en zo'n grote zege was voor ons eigenlijk echt iets te veel. Eindstand 4-0. Wim Heisterkamp Raymond Bennekers in actie in de bekerwedstrijd van het eerste zaterdagelftal tegen Amstelland. Zaterdag 2 Het tweede zaterdagelftal begint het seizoen met zeven nieuwe spelers en een nieuwe trainer, Cees Boot. Dat zijn de ingrediënten die het verloren gegane terrein van vorig seizoen moeten doen vergeten. In een aantal wedstrijden in de voorbereiding konden we ons al een beetje een beeld vormen van wat het kan gaan worden. Als eerste speelden we tegen Hoofddorp (zat 1), een tweedeklasser. Ajax was in dit duel veel sterker en de spelers konden het af en toe al redelijk met elkaar vinden, hoewel er ook nog veel fouten werden gemaakt. Maar er zit in ieder geval voetbal in dit team. Er werd uiteindelijk met 3-0 gewonnen, maar dat was slechts een kleine afspiegeling van de vele kansen die we kregen, maar niet wisten te benutten. De volgende klus was het toernooi bij Bodegraven, met naast de organiserende vereniging en Ajax, Alphense boys (zondag-eersteklasser) en Excelsior 2 (betaald voetbal) als deelnemers. Het was een toernooi, dat eigenlijk bedoeld was voor de zaterdag 1, maar wegens verplichtingen elders nam Ajax 2 (zat) die plaats in. Op een schitterend veld hadden wij tegen Bodegraven spoedig een overwicht. Een beginnersfout van onze rechtsachter (de bal door het midden uitverdedigen) was voor de thuisclub een cadeautje, dat zij dankbaar aanvaardden. Maar de overmacht van Ajax bleef en dit werd in de loop van de eerste helft vertaald in een 3-1 voorsprong, door twee doelpunten van Remco Ronday en één van Jerry de Koning. Na de thee, met een sterk gewijzigd team, domineerden wij opnieuw, maar van de vele kansen werd er uiteindelijk slechts één benut, opnieuw door Remco Ronday, waardoor de Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 147

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 153