tegen Fortius thuis, opnieuw voor de beker, ging het weer moeizaam. Via 0-1, 3-1 en 3-3 werd het tenslotte 5-3 voor de Ajacieden. Zilveren Pont Het Zilveren-Ponttoernooi van De Volewijckers gaf echter alle reden tot optimisme. Van de organiserende vereniging werd duidelijk met 4-1 gewonnen, hoewel we ook hier op achterstand kwamen. In de finale tegen het tweede elftal van eerste-divisionist FC Volendam had Ajax vaak het beste van het spel. Het creëerde zich de betere kansen, maar het was niet erg zuiver in de afwerking. Omdat ook Volendam, met meerdere selectiespelers in de gelederen, niet kon scoren, bleef het heel lang 0-0. Pas vier minuten voor tijd scoorde Ibrahim Babangida (broer van onze eerste- elftalspeler) heel verrassend 1-0 voor Volendam, maar in de laatste minuut zorgde Lloyd de Meza met een strak schot voor de meer dan verdiende gelijkmaker (1-1). In de strafschoppenserie bleek onze ploeg ditmaal beter dan zijn tegenstander en daarom mocht aanvoerder Mare Geestman de 'Zilveren Pont', een unieke en kostbare wisselprijs, even vasthouden alvorens deze weer in de kluis verdween. Enige minpunt op dit goed georganiseerde toernooi was de vrij ernstige blessure die Jeffrey Boekelaar opliep in de eerste wedstrijd, waardoor hij een aantal weken zal zijn uitgeschakeld. Ontmoeting zonder bezieling Op het traditionele toernooi van PSV was Ajax beslist winnaar in het creëren van kansen, maar omdat het scoren zo moeilijk ging, werd het uiteindelijk slechts een vijfde prijs. Van zondag-hoofdklasser Panningen werd via een zuivere off-side De selectie die deelnam aan het Zilveren- Ponttoernooi. Achterste rij vanaf links: Jerry Kisoor (leider), Edmond Claus (trainer), Peter Hoogland (fysiotherapeut), Brian de Wit, Ronald Renzema, Dennis van der Wal, Dennis Bogaard, John Hofwijks, Maervin Groenhart, Ed Renkema (assistent-scheidsrechter); voorste rij: Matthijs Teer, Raymond Bennekers, Jeffrey Boekelaar, Lloyd de Meza, Giorgio Tsie, Said Saidi-Amor, Jerry de Koning, Mare Geestman, Michel Sluymers, Paulo Meijndershagen, Gerard van Rossum goal met 1-0 verloren, tegen Brabantia, eveneens een zondag-hoofdklasser, bleef het 0-0 en pas tegen het organiserende PSV werd door onze ploeg met scherp geschoten en stond er aan het eind een 3-0 stand op het scorebord. Hoewel we niet geheel tevreden konden zijn over het resultaat, moet wel worden aangetekend, dat onze ploeg niet over een viertal basisspelers kon beschikken. De bekerwedstrijd tegen Amstelland AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 151