Zaterdag 1 wint Zilveren ZATEMW De maand augustus is zoals ieder jaar de maand van het inventariseren. Welke spelers komen in welk elftal? Natuurlijk is de ervaring met de oude spelers een eerste richtlijn, maar hoe maken we de selectie rond? De trainers en leiders zullen er een antwoord op moeten zien te vinden, want bij de start van de competitie moet het team er klaar voor zijn. De door Ajax gewonnen Zilveren Pont is een oude en zeer kostbare trofee. Het toernooi van De Volewijckers werd in 1936 voor het eerst georganiseerd. De prijs is een uit omgesmolten zilverstukken vervaardigde miniatuur-stoomboot, symbool voor de verbinding tussen Amsterdam Noord, waar De Volewijckers vandaan komt, en de rest van de stad. Een vernieuwd eerste elftal begon op 3 augustus aan de voorbereiding op het seizoen 1998-1999. Wim Nijssen (naar AZ), Patrick Zwaanswijk (naar FC Utrecht), Jasper Ketting (naar De Graafschap], Jerry van Haagen (naar Zwarte schapen), Eugene Poublon (naar Amerika), Rosco Viereck (naar Xanthos) en Fabian Taylor (gestopt) verlieten de club, maar daar stond de komst tegenover van Raymond Bennekers, Maervin Groenhart, Lloyd de Meza, Ronald Renzema, Michel Sluymers, Mathijs Teer, Giorgio Tsie en Brian de Wit. Omdat ook trainer Êdmond Claus en elftalleider Jerry Kisoor nieuw voor de groep verschenen, mag verwacht worden dat de zaterdag 1 dit jaar voor een zwaar karwei staat. In de eerste oefenwedstrijd was dit nog niet zo duidelijk, want Blauw Wit (W) werd in Knollendam met 0-7 van de mat gespeeld. In de bekerwedstrijd tegen Diemen werd het echter al wat moeilijker en werd de winst pas in blessuretijd veilig gesteld, na een 2-0 achterstand. Eindstand 2-3. Ook Foto: C.B. Lanser Foto: C.B. Lanser 144 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1 998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 150