Trainer Patrick Ladru bereidt de E-junioren voor op het nieuwe seizoen: 'Het lijkt soms of hun oren in hun schoenen zitten.' Wiering uit Voorburg. Het kampioenschap moet opnieuw haalbaar zijn. Voor minder doen we het niet!' De leider van de B2, Cor van Eijden zal wel minder hoge eisen moeten stellen. 'Net als vorig seizoen zal het moeilijk worden. Het is het oude verhaal: het leeftijdsverschil tussen ons en de overige tegenstanders is groot, waardoor onze ploeg bestaande uit de Cl van vorig seizoen en de nieuwkomers Gregory Vast (KBV) en Dirk Jan In den Eng (FC Utrecht) vaak fysieke kracht te kort komt. Ons doel is opnieuw om niet te degraderen.' C-junioren De Cl wordt gevormd door de volledige C2 van vorig seizoen, zonder aanvullingen. Het elftal gaat voor de eerste plaats en dat geldt ook voor de C2, waar wel drie nieuwe jongens in opgenomen zijn: Giorgio Giancarlo Berkleef, Miles Tjon en Tom Kalkhuis. De C2 heeft al een teambuildingsweek achter de rug in Engeland waar tegen voorname tegenstanders gespeeld werd als Manchester United, Coventry City en Tottenham Hotspur. Daarnaast werd een bezoek gebracht aan Old Trafford en werd menigeen de stuipen op het lijf gejaagd met een bosspel. 'En dat was vooral goed voor de jongens met een grote mond,' zegt de leider van de C2, Wim Stuut. 'Van hen zullen we de rest van het seizoen geen last meer hebben. En dat is maar goed ook als we kampioen willen worden.' D-junioren Op de vraag wat hij van het nieuwe seizoen verwacht, zegt Frits Andriese, de leider van de Dl, 'positief gestemd' te zijn. Op het eerste gehoor lijkt dit antwoord op een diplomatieke uitspraak van de minister president, maar Andriese meent het. Wel denkt hij dat dit seizoen zal lijken op het vorige, dat hij omschrijft als tam. 'Geen uitschieters, maar ook geen dieptepunten.' De ploeg behaalde uiteindelijk de vierde plaats in de eindrangschikking. 'Dit seizoen moet er dus een schepje bovenop.' Bij de D2 gaat het vooral om scherp blijven. De ploeg van leider Ed Lefeber en de nieuwe trainer Robin Pronk heeft twee titels de verdedigen. Zowel de beker als het kampioenschap werd vorig seizoen in de wacht gesleept. Een klus die dit jaar nog maar eens geklaard moet worden. 'De kans dat het lukt is groot want we hebben een heel goede groep,' zegt Lefeber. 'De ploeg van vorig seizoen is bij elkaar gebleven en er is nog een keeper aan de selectie toegevoegd: de van Zwarte Schapen afkomstige Nikkie Sparreboom. Kortom, we zijn er klaar voor.' E-junioren Mitchell Donald, Gaston Salasiwa en Irfan Bachdim zijn de nieuwe linkspoten van de El. Zij versterken dit seizoen de selectie van trainer Patrick Ladru. Vorig seizoen ging het kampioenschap net aan de neus van de hoogste E-pupillen voorbij. Toch keek Ladru voor de zomerstop met plezier terug op het afgelopen jaar. Nu verwacht hij een veel moeilijker beproeving met tegenstanders als Fortius, Almere, Xanthos en Voorland. 'De jongens zullen flink moeten strijden. Iedereen moet knokken voor zijn plaats in de basis en om mee te mogen naar het toernooi voor de Cliniclowns en natuurlijk het prestigieuze zaalvoetbaltoernooi in Duitsland.' Leren luisteren zijn voorlopig de toverwoorden bij de op Leandro Kappel en Calvin Maclntosch na nieuwe E2 van dit seizoen. 'Het is een heel leuk groepje met veel aanvallers,' meent Ladru, 'maar hun oren lijken af en toe wel in hun schoenen te zitten. Bovendien hebben de jongetjes nog moeite met samenspelen, buitenspel en spelen op een heel veld.' Ladru verwacht om die redenen aan het begin van de competitie punten te verliezen, maar zodra zijn elftal volledig gewend is te kunnen beginnen aan een inhaalrace. 142 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 148