«aaffc Dg scno uit het vet Zes elftallen verdedigen dit seizoen hun titel. De andere vier proberen nu ook kampioen te worden. Na bijna drie maanden zijn de schoenen uit het vet en dragen alle jeugdspelers weer het mooie rood-wit om de schouders. Het seizoen is begonnen. Hoe staan de elftallen ervoor en hoe schatten leiders en trainers de kansen in? Kwame Quansah, Jeroen Verhoeven, Jerryl Tjon-en-Fa en Kevin Bobson zijn de vertrouwde gezichten van de Al dit seizoen. De overige spelers zijn afkomstig uit de A2 en er komt nog een aantal spelers uit het buitenland. Het elftal is dus nog niet compleet en dat heeft er waarschijnlijk alles mee te maken dat een bliksemstart als vorig seizoen er niet in zat voor de Al. Na een heel korte voorbereiding moest al meteen op het scherpst van de snede gespeeld worden op toernooien bij Fortuna en PSV. Op de twee evenementen eindigde de ploeg van Jan Olde Riekerink, de opvolger van Herman Borman bij het vlaggenschip van de jeugdopleiding, op een Ajax-onwaardige vierde en zesde plaats. Ook in de competitie zijn de eerste wonden al gelikt. Terwijl vorig seizoen in de hele competitie slechts één maal gelijk door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst Kwame Quansah in actie in de met 5-2 van Vitesse verloren openingswedstrijd van het seizoen. Quansah is een van de vier vertrouwde gezichten in de A1. gespeeld werd, werd nu al een nederlaag geleden. Op de Toekomst was eeuwige concurrent Vitesse een stuk sterker (2-5). Daarentegen werd in Friesland Heerenveen met 7-1 verslagen. 'Het zal nog wel even duren voordat we op koers zijn,' zegt Cas Harms, die nog steeds leider van de Al is. 'Maar als we eenmaal compleet zijn en aan de trainer zijn gewend dan zullen we zeker weer van ons doen spreken.' Dat is ook het streven van de A2, dat naast de volledige BI van vorig seizoen ook een nieuweling binnen de gelederen heeft. Regilio O'Niel komt van Abcoude en speelt op de nummer-11-positie. Uitgaande van de twee gespeelde toernooien verwacht 140 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 146