geen verdere uitleg. Mark Stuut speelde daarvoor op die plaats, terwijl ik weer rechtshalf was en meneer Otto heeft dat omgewisseld. Ja, die plaats is mij op het lijf geschreven, middenin het elftal. Ik ben oorspronkelijk rechtsbenig en mijn linker moet nog verbeteren, maar het gaat ook met dat linkerbeen steeds beter. Zeker in de A-junioren ben ik mij ervan bewust geworden hoe belangrijk het is om tweebenig te zijn.' Intelligentie en intuïtie Spelen op 4. Wie Pascal Heye op die positie aan de gang ziet, merkt dat hij van alles wat heeft. Dat op die plek zijn intuïtie en zijn intelligentie (die door ervaring en leergierigheid nog zal moeten verbeteren) het best tot zijn recht komen. Hij kan anticiperen, leert beetje bij beetje hoe druk te zetten op zijn tegenstander, kan het goede moment kiezen om de aanval te steunen, speelt zijn aanvallers goed aan en bovendien heeft Pascal een uitstekend schot. Doelpunten maken hoort ook bij zijn spel. Bij de ontwikkeling van zijn kwaliteiten op de bijzondere positie 4 hoort nog het tactische inzicht wanneer ruimte te laten voor de speler voor hem en wanneer in te schuiven om zich offensief nuttig te maken. Het leerproces is in volle gang van de speler die vroeger Gerald Vanenburg als idool had. 'Een mooie technische voetballer die speelde op souplesse,' verklaart Pascal zijn voorkeur. 'Maar Edgar Davids is nu meer een voorbeeld voor mij. Zijn manier van voetballen, met inzicht en techniek, en zijn passie zijn geweldig. Edgar is een speler die constant betrokken is in het spel.' Aldus Pascal Heye, die geen enkel geheim maakt van zijn ambitie: 'Ajax 1, dat is mijn doel, dat wil ik bereiken. De Ajax-stijl is ideaal en ik speel hier al tien jaar. Dan is het toch logisch dat je iets voelt voor die club. Liefde? Ja... zo kan je het best wel noemen. Natuurlijk, het voetballen is een vak aan het worden, is het eigenlijk al. Maar laat ik het zo zeggen, het ligt dicht bij liefde.' De liefde die zo mooi spreekt uit het fotootje van de E-junior die, met de voet op de bal, trots poseert met zijn collega rechtsbuiten, de gearriveerde Johnny van 't Schip, voor de wedstrijd Ajax - Willem II. Het is nu bijna tien jaar later. Johnny van 't Schip is trainer bij Ajax, net als de toenmalige captain van Ajax 1, Jan Wouters. Slechts een enkeling weet zich Pal Fischer nog te herinneren. En dat kleine jongetje, de mascotte, dat staat op de drempel van volwassenheid. Gretig en kundig, werkend aan de laatste stap die hem ooit naar Ajax 1 moet brengen. Er valt nog veel te leren. Maar het kan. 138 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 144