Intelligente intuïtie AJAX 2 Pascal He Het was in het seizoen 1989-1990, bijna tien jaar geleden, dat Ajax in de Meer tegen Willem II speelde. Het was om precies te zijn op 26 november 1989. Na de warming-up stapte het elftal van het veld en mocht de mascotte poseren met zijn favoriete speler. Een klein donker jongetje, gestoken in Ajax-trainingsjack, zet zijn voet op de bal en naast hem gehurkt slaat Johnny van 't Schip zijn arm om zijn schouders. Pascal kijkt trotjin de lens. Op de foto met zijn collega-rechtsbuiten van het eerste elftal! Vijf minuten later staat hij in de hal die leidt naar het veld. Er zijn 10.300 toeschouwers in het stadion. Links naast Pascal staan de Ajacieden. Aanvoerder is Jan Wouters, scheidsrechter Roelof Luinge en nadat Pascal zijn mascotte-plicht heeft volbracht, zal Pal Fischer na twee minuten spelen Ajax op 1-0 brengen. Het is het enige doelpunt uit deze in elk geval voor Pascal Heye historische wedstrijd. Het is in het seizoen 1998-1999. Negen jaar na het mascotte-optreden van Pascal Heye. Het voetballertje uit de El is nu een voetballer geworden. Hij is in het trotse bezit van een contract. Dat is niet alleen de verzekering dat hij door zijn club wordt betaald voor zijn verrichtingen maar ook erkenning van zijn mogelijkheden. En voor jonge voetballers is dat misschien nog wel belangrijker. Pascal heeft de lange en vaak moeilijke maar ook mooie weg van de jongste junioren tot aan de drempel naar door David Endt foto's Louis van de Vuurst het eerste elftal volbracht. Op zich is dat al een schitterende prestatie, maar genoeg is het niet. Want natuurlijk wil hij meer. Natuurlijk grijpt hij hoger. Het eerste elftal, spelen op het allerhoogste niveau. Voetballen voor niet zoals vroeger in de Meer een dikke tienduizend toeschouwers, maar voor een volle Amsterdam Arena. In Ajax 2 probeert hij die ambitie te verwezenlijken en dat doet hij aan de hand van de man naast wie hij op 26 november 1989 het publiek groette: Jan Wouters. Slagader Wie hem in het tweede elftal ziet spelen, wordt al gauw getroffen door zijn dynamiek. Pascal is bezig, altijd bezig. Hij Mascotte Pascal Heye poseert op 26 november 1989 met zijn favoriete speler Johnny van 't Schip. 134 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 140