Op de terra battuta, het gravelveld van Bono met tegenstander Udinese. Na de training in Valledoria met het meest Italiaanse vervoermiddel: de scooter Luchtvaart Maatschappij. Chique hoor, zo'n eigen vliegtuig. Twintig Ajacieden in hun eigen vliegtuig. Dat is geen overbodige luxe want deze zelfde dinsdagavond moet Ajax 2 aan de bak in de eerste toernooiwedstrijd. De reis met de VG 894 verloopt voorspoedig en drie uur nadat het natte Nederland is losgelaten ligt Sardinië als een ruwe schelp te blinken in de zee. Het is half twee en op het van de warmte bijna trillende platform van Aeroporto Alghero zet de Ajax-delegatie voet aan de grond. 35 graden, da's niet mis. Na het inladen van de gereedstaande bus gaat het spoorslags naar het villapark Baia delle Mimose. Op de kaart en wat aantal kilometers betreft lijkt de afstand niet zo groot maar meteen al wordt duidelijk dat Ajax 2 voor de wedstrijd tegen Bayern München. Staand vanaf links: Quido Lanzaat, Raphael Supusepa, Andy van der Meyde, Arno Splinter, Brutil Hosé en Serge van den Ban. Zittend: Pascal Heye, Mark Stuut, Cedric van der Gun, Jerryl Tjon- en-Fa en Mitchel Piqué. kano-varen en er ligt een trainingsveldje. De zestien spelers worden onderverdeeld in vier villa's en de vijfde villa wordt de slaap- en werkplaats van de begeleidende staf, die naast de trainer en de elftalleider bestaat uit fysiotherapeut Niels Tammenga en perschef David Endt. Er wordt gegeten, gerust en weer gegeten want deze avond al vindt de eerste wedstrijd plaats. En niet om de hoek. Om half zes rijdt de bus voor die Ajax naar Bono zal brengen. Bono is een klein plaatsje op 120 kilometer van Badesi. 120 kilometers langs bergen en langs dalen in een volle bus, want tegenstander Udinese zit in dezelfde bus! Na heel wat heen en Trainen op het veld van Valledoria. Trainer Jan Wouters neemt de kop. een kilometer op Sardinië een andere kilometer is dan elders. De wegen zijn smal en kronkelig en de bus doet bijna twee uur over de iets meer dan honderd kilometer. Het geeft de inzittenden tijdens de rit langs de kust in elk geval de mogelijkheid om dit noordelijke deel van het eiland goed te bekijken. Baia delle Mimose ligt vlakbij het plaatsje Badesi, dat deel uitmaakt van de gemeente Valledoria. Meer dan een vlek op de kaart is Badesi niet. Vijftienhonderd zielen. En een prachtig vakantie-oord dat wordt geleid door de heren Boudewijn Merckx en Giovanni Stangoni en beide mannen zorgen voor een hartelijke ontvangst. Het moet gezegd, Baia delle Mimose ligt er aan de rand van de duinen schitterend bij. Zestig meter verderop ligt de Golfo delVAsinara, die Sardinië van Corsica scheidt. Er zijn tennisbanen, een zwembad van olympische afmetingen, een handboogbaan, een rivier waarop je kunt Het team is geland op Sardijnse bodem. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 127

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 133