Croatia Zagreb - Ajax 0-0 Champions League - woensdag 16 september 1998 - Maksimir Stadion, Zagreb - 28.000 Croatia Zagreb: Ladic; Tokic, Juric, Simic; Rukavina (57. Saric), Prosinecki, Jelicic (79. Sokota), Mujcin, Cvitanovic; Marie, Viduka (68. Mikic) Trainer: Zlatko Kranjcar Ajax: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, F. de Boer; Dani (63. R. de Boer), Litmanen, Witschge; Babangida (77. Kinkladze), Benni, Hoekstra (71. Gronkjasr) Trainer Morten Olsen Scheidsrechter: Kim Milton Nielsen (Denemarken) Gele kaarten: Tobiasen, Dani, Witschge (Ajax) Bijzonderheden: Shota Arveladze ontbreekt vanwege een blessure. Frank en Ronald de Boer doen voor het eerst dit seizoen weer mee bij Ajax. Frank de Boer begint in de basis en broer Ronald komt in de 63ste minuut in het veld voor Dani. Edwin van der Sar keept zijn vijftigste Europese wedstrijd voor Ajax. Door het 0 - 0 gelijkspel kan trainer Morten Olsen nog steeds geen overwinning noteren op zijn lijstje van uitwedstrijden in een internationaal toernooi. Achtereenvolgens slaagde Ajax er niet in te zegevieren tegen Maribor, Udinese, Bochum, Spartak Moskou en Croatia Zagreb. Croatia Zagreb verloor sinds de club zeven jaar geleden die naam kreeg opgelegd door de Kroatische president Franco Tudjman, nog nooit een thuiswedstrijd. Commentaar: 'We hebben het gewoon niet goed gedaan. Als we wat meer clever hadden gespeeld dan hadden we drie punten kunnen pakken. Als resultaat is die 0 - 0 natuurlijk niet slecht, maar ik hou toch het gevoel dat er meer in had gezeten.' (Frank de Boer) Jari Litmanen speelde tegen Champions-Leaguedebutant Croatia Zagreb zijn veertigste Europese wedstrijd voor Ajax. De Fin slaagde er niet in aan zijn totaal van 23 een doelpunt toe te voegen, al was hij er in de slotfase van de eerste helft dicht bij toen hij in kansrijke positie naast schoot. Overige uitslagen Groep A FC Porto (Por) - Olympiakos Piraeus (Gri) Groep C Real Madrid (Spa) - Internazionale (Ita) Sturm Graz (Zwi) - Spartak Moskou (Rus) Groep D Manchester United (Eng) - Barcelona (Spa) Brondby IF (Den) - FC Bayern München Groep E RC Lens (Fra) - Arsenal (Eng) Panathinaikos (Gri) - Dinamo Kiev (Oek) Groep F PSV (Ned) - HJK Helsinki (Fin) 1. FC Kaiserslautern (Dui) - Benfica (Por) Stand groep A Olympiakos Piraeus FC Porto Ajax Croatia Zagreb 2-2 Groep B Athletic de Bilbao (Spa) - Rosenborg BK (Noo) 1 -1 Juventus (Ita) - Galatasaray (Tur) 2 - 2 2 - 0 0-2 3 - 3 2 - 1 1 - 1 2 - 1 2 - 1 1 - 0 2-2 2-2 0-0 0-0 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 121

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 127