Foto: Louis van de Vuurst Vijf dagen nadat hij de training bij Ajax hervat had, stond Frank de Boer in de Champions- Leaguewedstrijd tegen Croatia Zagreb in de basis. Broer Ronald viel later in. kans van FC Utrecht in de tweede helft. De Galgenwaard trilde op zijn grondvesten en vierde het gelijke spel als een overwinning. Ajax zag een overwinning op het laatste moment door de vingers glippen en droop teleurgesteld af. 'We hebben te veel nette spelers en te weinig kilo's in de ploeg' concludeerde Morten Olsen na afloop. 'Als je acht minuten voor het einde met 2-1 voor staat moet je laten zien dat je wilt winnen. En als het niet voetballend kan, dan knal je de bal maar in de tribune. We hadden vanmiddag niet genoeg killers in de ploeg.' Zagreb Omdat volgens kenners iedere wedstrijd invloed heeft op de volgende en elk nadeel weer een voordeel oplevert, was te verwachten dat de ploeg meer dan 'scherp' zou staan voor de eerste wedstrijd in de Champions League op 16 september tegen Croatia Zagreb. Onderweg naar Zagreb zal in de selectie van vijfentwintig man, waarin ook Frank en Ronald de Boer waren opgenomen, nog wel flink zijn nagekaart over de twee punten die de ploeg in Utrecht heeft laten liggen. Of is er vooral vooruitgeblikt op de naar verwachting zware wedstrijd in het Maksimir-stadion? Croatia Zagreb, het vroegere Dinamo Zagreb, heeft met Robert Prosinecki de bekendste speler in huis. Prosinecki, keeper Ladic en verdediger Simic maakten deel uit van de nationale ploeg die in Frankrijk zo goed voor de dag kwam. Ajax kon zich opmaken voor een pittige wedstrijd in een hectische ambiance. In de aanloop naar de wedstrijd raakte Fred Grim op de training geblesseerd en werd keeper Serge van der Ban op de dag van de wedstrijd uit Amsterdam gehaald en alsnog aan de selectie toegevoegd. 28.000 toeschouwers, waaronder 600 uit Amsterdam, omzoomden het veld van het Maksimir-stadion, waar de thuisploeg de laatste zeven jaar geen enkele wedstrijd meer verloren had. Het 'raadsel' rond de De Boertjes werd al snel ontzenuwd. Morten Olsen was sceptisch geweest omtrent het zo snel al kunnen inzetten van de tweeling, maar heeft het toch aangedurfd. Met Frank de Boer als vanouds op de linksbackplaats en broer Ronald vooralsnog op de bank begon Ajax uiterst nerveus en onrustig aan het karwei. Vooral defensief zag het er in het begin niet helemaal gezond uit. Voorin had Benni weer de plaats ingenomen van de geblesseerde Shota Arveladze. De lichtvoetige spits kon nauwelijks een potje breken tegen de defensie van Kroatische zwaargewichten. Ajax was over de hele wedstrijd genomen te weinig aan de bal en bovendien werden de spaarzame mogelijkheden voor Babangida en Litmanen niet benut. Banagida miste na een solo net het laatste tikje en een schot van Litmanen miste net de verre hoek. Croatia Zagreb kreeg veel mooiere kansen op een treffer, maar dankzij de talenten van jubilaris Edwin van der Sar, die zijn vijftigste Europa-Cupwedstrijd speelde, bleef de nul gehandhaafd. Het inzetten van Ronald de Boer voor Dani, Jesper Gronkjaer voor Peter Hoekstra en Giorgi Kinkladze voor Tijjani Babangida in de loop van de tweede helft mocht helaas niet baten. Een overwinning zat er niet in en het 0-0 gelijkspel moest voor Ajax als het maximaal haalbare resultaat worden beschouwd. Voor meer speelden te veel spelers onder hun niveau en werden er te weinig kansen gecreëerd. De ploeg kan veel beter en we vertrouwen erop dat we dat ook gaan zien. Het seizoen is nog jong. We zijn nog maar net begonnen. de Boer hervatten onder leiding van Bobby Haarms in een verlaten Amsterdam Arena de training, nadat Ajax en de tweeling na lang onderhandelen tot een vergelijk zijn gekomen. De gebroeders spelen dit seizoen nog voor Ajax en Ajax werkt mee aan een transfer per 1 juli 1999, zo mogelijk naar Barcelona. Na de training laten de spelers op een persconferentie weten zich 'voor driehonderd procent' te zullen inzetten voor Ajax. Sjaak Swart en Piet Keizer ontvangen uit handen van commercieel directeur Bob-Jan Hillen de eerste exemplaren van een dubbele cd-rom over Ajax. Zondag 13 september In de competitie wedstrijd tegen FC Utrecht verspeelt Ajax twee keer een voorsprong. Het 2-2 gelijkspel wordt in Utrecht als een overwinning gevierd. Maandag 14 september Een voltallige, vijfentwintig man sterke selectie reist vanwege het slechte weer met twee uur vertraging af naar Zagreb. In het gezelschap bevinden zich behalve de geblesseerden Tom Sier, Shota Arveladze, Richard Knopper en Giorgi Kinkladze ook de gebroeders De Boer. Dinsdag 15 september Tijdens de training raakt Fred Grim geblesseerd aan zijn knie. Voor de zekerheid wordt derde doelman Serge van der Ban opgeroepen. Het Ajax Museum wordt genomineerd voor de European Museum of the Year Award. Woensdag 16 september Met Frank de Boer in de basis en een voor Dani ingevallen Ronald de Boer speelt Ajax met 0-0 gelijk tegen Croatia Zagreb. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 112