Foto: Louis van de Vuurst wereldvoetballers. Over fancy-fair prijzen valt niet te praten'. Verder waren alle partijen eigenlijk wel min of meer tevreden met deze uitkomst en blijft het alleen maar jammer dat alles zolang heeft moeten duren. Hoe dan ook, Ajax heeft in ieder geval het Nederlandse voetbal laten zien dat een contract nog wel degelijk waarde heeft. Andere clubs hadden dat ook kunnen doen, maar durfden het niet aan. Zij kozen voor het geld. Ajax niet. Ajax stak zijn nek uit en accepteerde een arbitragezaak. En zo kwam er een einde aan een wel zeer unieke en ook nare affaire in de club. 'Zonder een winnaar, want we hebben allemaal een beetje verloren,' zo omschreef Arie van Os het resultaat. De Boertjes spelen in ieder geval nog een jaar Foto: Louis van de Vuurst bij Ajax en als zij straks weggaan, zullen zij op een Ajax-waardige wijze afscheid van hun club kunnen nemen. Topper Inmiddels was de competitie met drie wedstrijden gevorderd en stond zowaar FC Utrecht, samen met Ajax en Feyenoord, fier aan kop. Aan de vooravond van het eerste duel in de Champions League in Zagreb stond op 13 september de strijd tussen FC Utrecht op het programma. Gezien de stand betekende dit een topper in de Galgenwaard. FC Utrecht was in the winning mood en Ajax zocht, zonder de Greorgiërs Shota Arveladze en Giorgi Kinkladze en uiteraard de gebroeders De Boer, nog altijd naar de goede balans in het elftal. De clubs hadden elkaar tijdens de laatste wedstrijd van het vorige seizoen in de Arena voor het laatst gezien. Ajax had het kampioenschap toen al lang en breed gevierd en kon de motivatie niet meer opbrengen om ook deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. De jongens van Mark Wotte juist wel, met als gevolg een 2-1 nederlaag in eigen huis voor ons team, waarmee FC Utrecht zich gerevancheerd had voor de 7-1 nederlaag die het eerder in De geblesseerde Shota Arveladze slaat in Zagreb de training van het team gade. eerder vertrek naar Barcelona. Zaterdag 5 september Ajax 2 wint op Sardinië de Trofeo Isola di Sardegna door in de finale van het toernooi Inter met 3-1 te verslaan. Diverse Ajacieden spelen voor hun land EK-kwalificatie- wedstrijden. Ole Tobiasen speelt in Minsk met Denemarken met 0-0 gelijk tegen Wit-Rusland, Jari Litmanen wint met Finland met 3-2 van Moldavië en Giorgi Kinkladze wint met Georgië met 1-0 van Albanië. Zondag 6 september In de AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 De gebroeders De Boers hervatten op vrijdag 11 september in een verlaten Amsterdam Arena de training onder leiding van Bobby Haarms. het seizoen in de thuiswedstrijd geleden had. Een dergelijke uitslag lag nu niet in de lijn der verwachtingen. Onder moeilijke omstandigheden met veel regen en wind maakten beide teams er een zeer aantrekkelijke en spannende partij van. Ajax was zeker de betere ploeg, die echter letterlijk en figuurlijk wederom te kort schoot in het benutten van de kansen. Benni, Oliseh, Blind en Hoekstra waren dicht bij een treffer maar misten jammerlijk. Een goede ingreep van onze aanvoerder (de beste man bij Ajax) kwam via Benni bij Litmanen, die Ajax op 0 -1 zette. De door Ajax aan FC Utrecht verhuurde Amerikaan O'Brien mocht vlak voor rust vrij oprukken en knalde de bal van 25 meter rechtdoor langs Edwin van der Sar. De mooiste goal kwam op naam van Benni, die helemaal alleen de 1-2 realiseerde met een zeer knappe actie tussen twee Utrechters door. Toch bleek dat niet voldoende voor de overwinning. Vlak voor tijd ontsnapte een andere voormalige Ajacied, Michael Mols, aan buitenspel om vervolgens de 2-2 eindstand op het bord te brengen. Het was de enige nacht van zaterdag op zondag overlijdt op 73- jarige leeftijd oud-voorzitter Ton Harmsen. Woensdag 9 september Ajax wint in de Arena met 5-1 van AZ. Voor Ajax scoren Dani, Benni, Litmanen (strafschop), Oliseh en Hoekstra. Jesper Gronkjaer maakt zijn officiële debuut. Donderdag 10 september Ajax 2 verspeelt in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen FC Groningen 2 een 3-0 voorsprong en speelt met 3-3 gelijk. Vrijdag 11 september Frank en Ronald 105

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 111