Het is altijd spannend of Babangida op tijd terugkeert uit Nigeria. Een blessure, een ziekte, een bruiloft, een ontbrekend visum of een staatsgreep, er is altijd wel wat. Huub Stevens kon er bij Roda al radeloos van worden en Morten Olsen weet inmiddels ook waarover hij zich zorgen moet maken. Maar als Baba op Schiphol landt, is iedere verklaring bij voorbaat aanvaard. Babangida heeft het onschuldigste gezicht van de Nederlandse voetbalvelden. Ook dit seizoen was er vertraging. Maar Baba is terug en wordt bij Ajax volgens goed gebruik doodgeknuffeld. 'Ik verdiep me nooit in mijn directe tegenstander. Dat hoeft ook niet. Ik bid dat ik scherp benr de quarantaine klopte van geen kant. Ik lag wel in het ziekenhuis, maar mijn familie kon me gewoon bezoeken. Gelukkig wel, want ik ga naar Nigeria om mijn familie te zien. Tijdens het bezoekuur was iedereen er. Dan leek het net of ik thuis was. Ik heb dat gevoel ook wel nodig om er weer even tegen te kunnen. Per jaar ben ik hooguit twee keer in de gelegenheid om naar mijn familie te gaan. Het zijn korte momenten waar iedereen naar uitkijkt. Veel rust heb ik dan niet, want iedereen wil mij zien en ik wil iedereen zien. Dat ik nu in het ziekenhuis lag, maakte het iets minder druk dan anders. Op zich was dat niet eens zo heel erg vervelend. Ik woon niet meer in Nigeria. Als ik er kom, ben ik op bezoek. Er is daar dan eigenlijk meer druk op mij dan hier tijdens het seizoen. Nu was het af en toe zo druk in het ziekenhuis dat ze mensen echt naar buiten moesten zetten.' Champions League Volgens Babangida was er regelmatig contact met dokter Piet Bon. Hij was op de hoogte van Baba's conditie en via hem ook de trainer. Babangida: 'Ik herstelde snel, maar ik moest hard werken om weer op mijn oude In.de Nederlandse pers maakte men weer rafts van een mug een olifant. Babangida malaria, was voorlopig uitgeschakeld lag in een Nigeriaans ziekenhuis wegens ^■smettingsgevaar in quarantaine. Alsof de ziekte van mens op mens overdraagbaar is. jHBalaria is een infectie die wordt o\ ergebracht door muggen. De infectie breekt rode bloedlichaampjes af, doet het bloed verkleuren en de milt vergroten. De ziekte kent een aantal varianten. Babangida was getroffen door een milde vorm. Hij lag wel in het ziekenhuis, maar als dat in quarantaine was dan in een quarantaine met ongeveer tachtig familieleden, die bovendien in en uit mochten lopen. Babangida was verlaat voor het seizoen, maar er was geen enkele reden tot ongerustheid. Babangida: 'Ik heb me nooit echt zorgen gemaakt. Ik wist dat het niet lang zou duren. Malaria kan je een maand uitschakelen, maar zo lang het niet geduurd. Toen ik naar het ziekenhuis moest, viel het me wel tegen dat ik er vijf dagen moest blijven. Daar had ik niet op gerekend. Ik wist wel dat het nodig was om beter te worden. Dan kun je er vrede mee hebben. Maar ik had natuurlijk wel andere door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst ideeën over hoe ik mijn vakantie zou gaan besteden. In het privé-ziekenhuis lagen meer malaria-patiënten. Het is een vrij normaal verschijnsel in Nigeria. Het kan goed worden £,j behandeld, dus reden tot paniek is er niet geweest. Het verhaal over AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 11

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 11