in de touwen en kort daarna scoorde Babangida. Over het spel was lang niet iedereen tevreden. Morten Olsen noemde het een 'arbeitssieg', maar was daarom niet minder blij. 'Straks gaat het seizoen pas echt beginnen, met de Champions League en de doordeweekse competitie wedstrijden. Dan moeten we klaar zijn.' Om zo ver te komen kreeg de ploeg twaalf dagen de tijd want de volgende wedstrijd was pas op 9 september in de Arena tegen AZ. Dan zou het seizoen pas echt gaan beginnen. Tot aan de winterstop wachten het team drukke tijden. Geen moeite De drukte begon met de wedstrijd tegen AZ. De Alkmaarders promoveerden het afgelopen seizoen met overmacht naar de hoogste afdeling in het betaalde voetbal. AZ heeft grote ambities, maar is daarin niet uniek. De nieuwe stadions rijzen als paddestoelen uit de grond en ook Alkmaar heeft grootse plannen die tot diep in Europa reiken. Willem van Hanegem zal er vermoedelijk weer nuchter tegenover staan, maar de club zal daar anders over denken. Met de gedachte dat voor hen in de Arena (nog) weinig viel te verliezen, trad de ploeg Ajax onbevangen tegemoet, hetgeen leidde tot een leuke en soms wat pittige wedstrijd. AZ kreeg de nodige, en vooral ook onnodige kansen. Hetzelfde gold eigenlijk voor Ajax. Ajax' afwerking was zorgvuldiger. De overwinning van 5-1 kwam geen moment in gevaar. Olsen kon niet beschikken over de geblesseerden Shota Arveladze en Tom Sier. Eerst was het Dani die, nadat Litmanen van dichtbij te zacht had ingekopt, schitterend inschoot. Op het randje van buitenspel tikte Benni Vreugde bij Sunday Oliseh na zijn onwaarschijnlijk fraaie doelpunt tegen AZ. op slag van rust 2-0 in, waarna Jari Litmanen uit een strafschop 3-0 maakte. Sunday Oliseh, via een perfecte vrije trap, en invaller Peter Hoekstra, met een prachtig schot, bepaalden de eindstand op 5-1. Ook AZ kreeg volop kansen zodat de einduitslag voor het zelfde geld 8-2 of 9-4 had kunnen zijn. In de tweede helft maakten de 47.500 toeschouwers kennis met debutant Jesper Gronkjasr als vervanger voor de vermoeide Tijjani Babangida. Het was even wennen voor de Deen, zo zei hij na afloop. Vooral conditioneel. De Boertjes Veel journalistieke belangstelling was er twee dagen later in de Arena toen er nieuws was omtrent de al lang lopende problemen tussen Ajax en Frank en Ronald de Boer. 'Welkom bij deze gezellige bijeenkomst,' zo heette penningmeester Arie van Os de media welkom. Voor de persconferentie hadden de De Boertjes de eerste training van een uur op het hoofdveld met Bobby Haarms achter de rug. Het slepende conflict leek eindelijk ten einde. De uitleg aan het journaille was duidelijk. Tot het einde van dit seizoen zullen Frank en Ronald zich 'voor 300 procent' inzetten voor Ajax. Daarnaast zal de club de onderhandelingen met Barcelona openen zodat de tweeling alsnog in de gelegenheid kan worden gesteld medio volgend jaar naar Spanje te vertrekken. Tenminste, als Ajax met de Spanjaarden tot overeenstemming kan komen. 'Want,' zo zei Arie van Os, 'Barcelona zal wel de prijs moeten willen betalen die staat voor de aanschaf van twee Foto: Louis van de Vuurst groepshoofd van poule A ingedeeld bij FC Porto, Olympiakos Piraeus en Croatia Zagreb. Vrijdag 28 augustus Jesper Gronkjaer begint met de looptraining onder leiding van Laszlo Jambor. Door doelpunten van Peter Hoekstra en Tijjani Babangida wint Ajax de uitwedstrijd tegen Roda JC met 2-0. Zondag 30 augustus Frank en Ronald de Boer winnen op Zandvoort de eindronde van een serie beachvoetvolley- wedstrijden. Maandag 31 augustus Nadat eerder Johan Cruijff en Wim Jansen voor de eer bedankten, wordt Frank Rijkaard benoemd tot de nieuwe bondscoach. Edwin van der Sar wordt gehuldigd als voetballer van het jaar. In de door De Telegraaf georganiseerde verkiezing eindigt dc doelman met 215 punten boven Michael Mols (213) en Frank en Ronald de Boer, die ieder 203 punten toegekend kregen gedurende het seizoen 1997-1998. Van der Sar ontvangt de Gouden Schoen uit handen van Louis van Gaal. Woensdag 2 september Richard van de Boogaard, de aanvoerder van UDI '19/Beter Bed verricht de loting voor de zestiende finale van het toernooi om de Amstel Cup en koppelt zijn club aan Ajax. De wedstrijd wordt gespeeld op woensdagavond 28 oktober in de Amsterdam Arena. Vrijdag 4 september Ajax deelt in een persbericht mee dat Frank en Ronald de Boer het lopende contract tot 2004 niet hoeven uit te dienen als zij zich op de training melden. Dan valt te praten over een AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 109