Benni wordt verzorgd na in het duel tegen Roda JC onzacht in aanraking te zijn gekomen met Regilio Vrede. ook al minimaal. Men zou het ook kunnen toejuichen dat er tenminste nog één Nederlandse club voor vol wordt aangezien. In plaats daarvan dreigt men met 'royement' in geval Ajax de euvele moed zou hebben aan een soort van Supeliga deel te nemen. Het lijkt een voorbarige en enigszins overspannen reactie. Lotingen Inmiddels struikelt men bij de UEFA over elkaar in de haast de Champions League zo te hervormen en uit te breiden dat het Superligagevaar wordt afgewend. Voorheen waren het alleen de nationale kampioenen die zich mochten scharen onder de elite van het Europese voetbal. Thans kunnen veel meer clubs zich via voorrondes alsnog voor het toernooi plaatsen. Zo kwam PSV uiteindelijk in groep F, terwijl Ajax als geplaatste club geen grootmachten in de poule zou treffen. Toch behoren Croatia Zagreb, Olympiakos Piraeus en FC Porto ook niet tot de gemakkelijksten. Het zijn de kampioenen van hun land. 'Maar het kon altijd zwaarder,' was de eerste reactie van Morten Olsen die ook onmiddellijk iedere vorm van onderschatting de kop in probeerde te drukken. Richard Witschge: 'Het maakt voor ons niet uit wie er wordt geloot. Met Ajax moet je van iedere club kunnen winnen.' Zal het ooit nog eens gebeuren dat men aan het begin van het Amstel- Cuptoernooi alle deelnemende clubs in een grote bokaal kiepert en er 'gewoon' wordt geloot? Want dat is toch eigenlijk de charme van het bekervoetbal. Jammer genoeg moest Ajax 2 Foto: Louis van de Vuurst voor de poulewedstrijden afzeggen. Het had graag meegedaan, maar door een eerdere toezegging om deel te nemen aan een toernooi op Sardinië was het tweede verhinderd. De door Ajax voorgestelde alternatieve data werden door de andere pouledeelnemers niet geaccepteerd. Men kon of wilde zich niet aanpassen. Jan Wouters restte geen andere mogelijkheid dan voor de eer te bedanken. Het tripje van Ajax' reserves naar Sardinië was overigens zeer succesvol. Ajax 2 won het toernooi. De loting voor de Amstel Cup koppelde het eerste van Ajax aan de amateurs van UDI '19/Beter Bed uit Uden. Op 28 oktober kunnen de Brabanders ervaren hoe het is te spelen in de Amsterdam Arena. Bijna elf jaar geleden, op 10 oktober 1987 speelde Ajax voor het laatst een officiële wedstrijd tegen een team uit het amateurvoetbal. Quick Boys moest het in eigen huis met 7-0 afleggen tegen Ajax, dat in dat jaar een ronde later door FC Den Bosch werd uitgeschakeld. Ajax 2 bereikte toen wel de kwartfinale, maar werd daarin, ondanks de vele spelers uit het eerste, uitgeschakeld door RKC (2-1). 'Arbeitssieg' De tweede wedstrijd van dit seizoen was Roda de tegenstander. Ajax reisde naar Limburg af, in de wetenschap dat er in Kerkrade zelden eenvoudige overwinningen worden geboekt. Vorig seizoen snoepte Roda Ajax de eerste punten af. De laatste volle winst dateerde van 27 april 1994. Ook nu verliep de wedstrijd moeizaam. De afloop was wel positief. Ajax won met 2-0. Toch scheelde het weer niet veel of Ajax had in het zand moeten bijten. Roda was bepaald niet ongevaarlijk voor het doel van Edwin van der Sar. Vreemd toch dat Ajax het daar altijd moeilijk heeft. Het spel gaf weinig aanleiding om de winst te rechtvaardigen. Ajax was vleugellam. De nieuwelingen Kinkladze en Wamberto zagen nog geen kans groot gevaar te stichten. Nadat hun plaatsen waren ingenomen door respectievelijk Peter Hoekstra en de inmiddels van een malaria-aanval herstelde Tijjani Babangida ging het allengs beter. Zij zorgden voor meer dreiging en meer resultaat. Met enige hulp van de keeper knalde eerst Peter Hoekstra op links de bal onderhandeld heeft. De statuten staan niet toe dat spelers die elders nog langer dan een jaar onder contract staan, benaderd worden. Vrijdag 14 augustus Tijdens de training op het Kick Off Festival botst Jari Litmanen tegen Richard Witschge op. Beide spelers moeten het veld verlaten. Litmanen wordt gehecht boven zijn wenkbrauw en aan zijn meespelen tegen PSV wordt getwijfeld. Voor de BBC-radio kondigt Sunday Oliseh aan te zullen stoppen als Nigeriaans international. Zaterdag 15 augustus Ajax 2 verliest op het FC Hilversum-toernooi met 2-0 van Vitesse 2. Zondag 16 augustus Ajax verliest het openingsduel van het seizoen om de Johan Cruijff Schaal met 0-2 van PSV. Ajax 2 wint de troostfinale van het FC Hilversum- toernooi met 4-1 van Celtic. Zaterdag 22 augustus Ajax zaterdag 1 wint de 43ste editie van het Zilveren-Ponttoernooi van De Volewijckers in Amsterdam Noord. Zondag 23 augustus Ajax wint door doelpunten van Arveladze en Blind de eerste competitiewedstrijd van Willem II. Op de persconferentie na afloop van het duel houdt Willem ll-trainer Co Adriaanse een hartstochtelijk pleidooi voor aanvallend voetbal. Frank en Ronald de Boer verschijnen in Studio Sport. Ajax gaat niet in op de uitnodiging te reageren op wat de tweeling te zeggen heeft. Donderdag 27 augustus Bij de loting voor de Champions League in Monte Carlo wordt Ajax als AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 107