Een luie, dikke jongen droomt zijn jeugd Jack Wouters is een jongen van acht. Dertien jaar kan ook. Hoe dan ook: de toneel-, tv- en filmacteur (voormalig afzuigkapverkoper en circusartiest) heeft een leeftijd waarop de dingen nog spannend en leuk waren. De jongensjaren mogen in het echt dan wel verloren zijn gegaan, hij kan ze gelukkig nog na- en overspelen. Op het toneel, maar liefst op film. Is het ook gelijk vastgelegd voor het nageslacht. Bekentenissen over de intimiteit van een trainingskamp en het mooi door een deur stappen. AAaar laat één ding zeker zijn: zonder voetbal zou het leven een stuk saaier zijn. We zijn hier op aarde tenslotte om de verveling te verdrijven. 'Kom maar op, de komende tien jaar zijn voor ons.' acteur is een romanticus. Het liefst was Rek Wouter, (41) ringroot lrofvoetbaiy|H^orden. Jezus, dolgraag liad hijafgelopcn zomer met die jongens in Frankrijk willen meelopen. Nog helemaal ook. Het is er niet van gekomen. Het Intbrak Wouterse aan een paar noodzakelijke voorwaarden. 'Ik ben een luie, dikke jongen. Ik droom ervan een sportman te zijn, maar de praktijk is dat ik er eentje ben die op de bank zit met een afstandsbediening in zijn hand. In het voetbal moet je een ijzervreter zijn. Je moet er alles voor over hebben. Zo ben ik niet. Ook voor acteren heb ik niet alles over.' Gelukkig is er de verbeelding. Gelukkig kan de romanticus dromen. Gelukkig is er film. Film stelt Wouterse in staat te DESMITENSrAANDER door Rik Planting foto's Wanda Tuerlinckx dromen van wat hij had willen zijn. 'Film komt wat betreft kick het dichtst in de buurt van voetbal. Ik ben dol op film, hou er echt van. Ik ben het jongetje van acht dat Dennis Bergkamp wil zijn. Film biedt mij die kans. In films kan ik lekker cowboytje spelen; ik mag allerlei rare, gekke dingen doen. Meesterlijk, ik geniet daar van.' Neem nou zijn laatste hoofdrol in Temminkeen rolprent die op de affiches werd aangeprezen als 'de enige echte onvervalste Nederlandse vechtfilm'. Wouterse zet een prachtige hoofdpersoon neer, die na een veroordeling wegens 'zinloos geweld' als arena-gladiator de kans krijgt voor zijn leven te vechten. Veel bloederig geweld en harde trappen geven de film, positief benaderd, een niet erg Nederlands karakter. 'Wie krijgt in Nederland de kans te spelen in een knokfilm? Ik vond het heerlijk om met van die geweldig grote kerels in zo'n kooi te staan rammen. Heel fysiek. In Nederland worden zelden dergelijke fantasiefilms gedraaid. Toch zijn het films waar ik het liefste naar toe ga. Bankovervallen, achtervolgingen, schietpartijen, knokken.' Goed, dat de film nogal sceptisch werd AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 99