Ajax. Ook zijn er veel artikelen verschenen over "de grote leegloop" bij PSV. Als bij Ajax enkele spelers weggaan, is dat jammer, meer niet. PSV verdient dat niet, want de club heeft altijd goed voor zijn spelers gezorgd en dat willen we graag zo houden.' Zelfvertrouwen Denkt Salazar dat het PSV zou helpen als enkele specifieke eigenschappen van Ajax konden worden overgenomen? Salazar: 'Het zelfvertrouwen, dat oneindige zelfvertrouwen. Het gevoel dat ze in de jeugd al hebben: ik ben van Ajax, dus ik win gewoon. Die typisch Amsterdamse houding zou PSV af en toe kunnen helpen. Ik denk dat Ajax wat betreft de omgang met zijn spelers wel weer iets van ons kan leren. Nilis en De Bilde zijn bij PSV doorgebroken, maar zou dat ook bij Ajax zijn gebeurd? Ik weet niet hoe zij zouden reageren als ze op de training een paar keer worden stijf gescholden. Romario vond Amsterdam een geweldige stad om te stappen, maar hier in Eindhoven voelde hij zich thuis. Het zelfvertrouwen bij Ajax kan ook tegen je werken. Als Ronaldo vrij is, komt hij hier nog steeds langs, traint hij mee. Ik weet niet hoe vaak dat bij Ajax gebeurt. Spelers als Kluivert, Seedorf, Vink en Kreek zijn met gemengde gevoelens vertrokken. En Overmars natuurlijk, die probeert via de rechter geld van Ajax te krijgen. Dat is niet leuk. Ajax is volgens mij vaak te hard voor zijn - jonge - spelers en daarin zou de club een voorbeeld kunnen nemen aan PSV. Cocu en Stam hebben ons verlaten. Dat vond men hier niet leuk, maar we begrijpen het wel. Vandaar ook Foto: Tessa Posthuma de Boer dat op een normale manier afscheid is genomen van die jongens. Ik vind Ajax een mooie club, met een enorme uitstraling. Ze hebben alles gewonnen. De cultuur van Ajax wordt altijd bewaakt, ook na het Bosman-arrest. Het is leuk om naar Ajax te kijken, altijd aanvallend. Maar PSV doet niet voor Ajax onder. Er wordt niet alleen op de professionele speler gelet, maar ook rekening gehouden met het menselijke aspect. Die combinatie maakt PSV tot een perfecte club.' Buitenwereld Donald Feldmann (59) zit sinds september 1997 in het bestuur van Ajax. Gevraagd Foto: Bob van den Cruijsem Sinds Louis van Gaal als trainer van Barcelona zelf een woordje Spaans begint te spreken, hoeft hij minder gebruik te maken van de diensten van tolk Pedro Salazar, die thans perschef van PSV k Donald Feldmann: 'De buitenwacht geeft een signaal waaruit blijkt dat ze ons onaantastbaar vinden.' naar zijn mening over het imago van Ajax, zegt hij: 'Het is niet aan Ajax om dit te beoordelen. Het etiket arrogant wordt ons opgeplakt door de buitenwereld. We staan volgens die mensen kennelijk op een soort voetstuk, iets wat we met ons spel hebben afgedwongen. We mogen daar best blij mee zijn. De buitenwacht geeft een signaal waaruit blijkt dat ze ons onaantastbaar vinden. We doen alles kennelijk net even iets anders dan de anderen. Zelf hoeven we dat etiket overigens niet te hebben. Wij gedragen ons als vereniging niet arrogant. Beslist niet. Nee, ik denk niet dat ons imago historisch is opgebouwd, dat gaat te ver. De laatste jaren legt de pers het zo bij ons neer. Ik heb weieens de indruk dat de media het zo willen. Arrogantie is voor mij niet per definitie een negatief beladen begrip. Hoge bomen vangen veel wind, dat is iets waar we bij Ajax vaak mee te maken hebben. Het voordeel van dit alles is dat we op die manier constant onder druk staan: we zullen altijd moeten blijven presteren.' Tot slot nog eenmaal Richard Witschge aan het woord. Misschien schuilt in zijn opmerking wel het echte Ajax-gevoel: 'Van ons tenue straalt een zekere kracht uit, dat heb ik altijd gevonden. Het is een mooi, fris tenue. Daar kunnen tegenstanders van schrikken.' AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 92