Ajax geeft zieke kinderen een toekomst Voetballen doe je zó VARIA aangegaan, houdt in dat de landskampioen, onder het motto 'Geef de jeugd een toekomst', expertise, diensten en financiële middelen beschikbaar stelt aan de VU-kinderkliniek. De kinderkliniek stelt haar medische kennis ter beschikking aan Ajax, bijvoorbeeld door het geven van presentaties over gezondheidszorg voor de Ajax- jeugd. Het ziekenhuisbudget van de overheid is krap en biedt weinig ruimte voor extra voorzieningen naast de zorg. Daarom houdt het VU-ziekenhuis zich al enige tijd bezig met sponsoring en fondsenwerving. Daartoe kan ook deze overeenkomst met Ajax, die op 10 juni in de Amsterdam Arena officieel werd bekrachtigd, gerekend worden. De middelen die Ajax ter beschikking stelt, worden gebruikt voor extra voorzieningen voor jonge patiënten. Een voorbeeld is de renovatie van de kinderpolikliniek, waarmee dit jaar wordt begonnen. Om deze afdeling kindvriendelijk in te richten, is extra geld nodig. Niet alleen voor de aanpassing van het interieur en het meubilair, maar ook voor de aanschaf van speelgoed en het organiseren van activiteiten. Dit jaar start het VU-ziekenhuis tevens met de bouw van een nieuw verpleeghuis, waarin in 2002 de kinderkliniek voor interne patiënten wordt ondergebracht. Ook de inrichting hiervan brengt extra kosten met zich mee. Ajax-voorzitter Michael van Praag onderstreepte bij de ondertekening van het contract dat Ajax zich ondanks de toenemende verzakelijking van het voetbal bewust blijft van zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid. 'Er is meer dat telt dan geld en roem. Ajax legt de nadruk op de jeugdopleiding, en dan is het logisch, als je buiten het voetbal iets wilt doen, om je op de jeugd te richten. Vandaar de keuze voor de VU-kinderkliniek, die wij niet alleen met geld maar ook door onze aanwezigheid van dienst kunnen zijn. Ajax kan de kinderen niet beter maken, maar wel hun verblijf in de kliniek veraangenamen.' De eerste gezamenlijke actie van beide partijen heeft inmiddels plaatsgevonden tijdens het Kick Off Festival op 14 augustus. Niet alleen op, maar ook buiten het veld probeert Ajax de mensen iets moois te bieden. Het officiële samenwerkingsverband dat de club is aangegaan met de kinderkliniek van het VU ziekenhuis in Amsterdam is daar een gevolg van. De samenwerking tussen Ajax en de VU .is niet nieuw. Er is al langere tijd sprake van een nauwe band op medisch gebied en ook plaatste voorzitter Michael van Praag ooit de eerste steen van het Ronald McDonald-huis. Het partnership dat beide partijen nu zijn Algemeen directeur Maarten Oldenhof (links) en voorzitter Michael van Praag bezegelen namens Ajax de samenwerkingsovereenkomst met het VU- ziekenhuis, vertegenwoordigd door irTJ. Halma, lid van de Raad van Bestuur en prof. dr JJ. Roord, hoofd van de kinderkliniek. Hij was er één van het 'gouden' Ajax uit de jaren zeventig, samen met Johan Cruijff, Johan Neeskens, Ruud Krol, Wim Suurbier, Piet Keizer en Sjaak Swart: Gerrie Mühren, de balvirtuoos, wiens liefde voor het spel nog even groot is als voorheen. In samenwerking met Cruyff Sports, Hans Verkerk Keukens en de sportkoepel NKS geeft Gerrie Mühren jaarlijks zo'n hondervijftig voetbaldinics. Voor voetbalverenigingen zijn deze clinics een prachtige gelegenheid om hun jeugdleden op een onvergetelijke en vooral zeer nuttige dag te trakteren, waarbij iedere rechtgeaarde voetballiefhebber, jong en oud, kan genieten van de pedagogische en voetbaltechnische kwaliteiten van de oud-Ajacied. Voor informatie en boekingen: Claudine Goossens (NKS), telefoon 073-6146126, telefax 073-6145705. AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 69