haar eindelijk gelukt. Bij de hoofdingang was hij blijven staan. Hij zou alleen door die deur gaan. Zonder omkijken, met rechte rug. Op het bordes zette hij zijn tas neer en zei haar nadrukkelijk gedag. In de verte kwamen twee jongens de oprijlaan opgelopen. Hij moest snel zijn. Hij gaf zijn stiefmoeder een hand en mompelde een kort afscheid. 'Zal ik echt niet even met je meelopen? Weet je wel waar je naartoe moet? Wat een enorm gebouw.' 'Nee. Ik red me wel.' Waar bemoeide ze zich mee? Zijn moeder zou precies geweten hebben wat ze had moeten doen. Maar als zijn moeder er nog was geweest, hadden ze hier nu niet gestaan. Hij slikte. Snel aan iets anders denken. 'Heeft u wat geld voor me?' Ze stopte hem een tientje toe, dat ze blijkbaar al in haar handen had gehad. Toen hij zijn tas oppakte gaf ze hem nog snel een kus bovenop zijn haar. De tranen sprongen in zijn ogen. Dit was gemeen. Hij wilde met opgeheven hoofd hier binnenkomen, niet met betraande wangen. Zonder omkijken liep hij de lange gang in. Kostschool. Het woord allen al had voor hem een magische klank gehad. Het begrip ging gehuld in een nevel van geheimzinnigheid. De plek waar de vriendschappen werden gesmeed... De Wolf liet er weinig van heel. Zijn onaangename stem vulde de studiezaal en liet geen ruimte voor de verhalen die de voorbije weken een eigen leven waren gaan leiden. 'Kortom, het reglement is vrij eenvoudig. In de studiezaal wordt gestudeerd. Op de slaapzaal wordt geslapen. De recreatiezaal is bestemd voor recreatie. De namen zeggen het eigenlijk al.' De Wolf liet een pauze vallen en stak een sigaret op. Hij leunde achterover en blies een wolk rook omhoog. Naar de grote klok die boven hem hing. Nog tien minuten tot het ontbijt. 'Maar wie daar anders over denkt, kan daarover uitgebreid met mij van gedachten wisselen'. AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 65