De laatste Hl IV Voetbalverhaal door Rick de Leeuw In de studiezaal hing een opgewonden stemming. Het was half acht. De ochtend van de eerste schooldag. Om hem heen zo'n honderd jongens die, net als hij, voor het eerst als kostschoolleerling wakker geworden waren. Honderd, hij kende er geen een. Dn wen n ig v hoof hij heen en weer in het louten bankje dat het komende jaar zijn plek zou zijn. Zijn benen kon hij nauwelijks kwijt. 1 lij wilde net vragen of fijn buurmaJ^Bt hetzelfde probleem zat, Den De WJ^^nnenkwam. Een drong^Hh met roos op zijn schouders. Zwijgend liep De Wolf naar het katheder. Een zurige aftershave-lucht trok door de studiezaal. Het geroezemoes verstomde. Met een glimlachje keek De Wolf vanachter zijn vettige brilleglazen de zaal rond. 'Goedemorgen, heren. Ik wil het op deze eerste ochtend met jullie hebben over het reglement. We gaan vandaag een paar afspraken maken waar we ons dit jaar allemaal aan gaan houden.' Hij luisterde maar half. Niets mocht, de rest moest. Zoiets vermoedde hij al. Hij gaapte. Om negen uur waren ze gisteravond al naar bed gestuurd. Om half tien ging het licht uit. Moest van het reglement. Buiten was het nog niet eens donker geweest. Hij luisterde naar het gesnurk, naar het gekraak van bedden in de kamertjes om hem heen. Naar zijn eigen ademhaling, en naar die van honderd anderen. Klaarwakker. Hij keek op zijn wekker. Kwart voor elf. De ruwe, grijsbruine deken waaronder hij lag, rook muffig. Een ouderwetse geur. Alles hier was ouderwets. Hij stelde zich voor dat ze op schoolreis waren. Na een lange tocht door de bossen van Zuid-Duitsland hadden ze eindelijk een jeugdherberg gevonden. Zij waren de enige gasten. Raar eigenlijk, zo midden in het hoogseizoen. De herbergier had erop gestaan dat ze hem Onkel noemden. Iedereen vond hem een hartelijke vent, maar hij had direct iets vreemds aan die man ontdekt. Alsof hij iets te verbergen had. Als enige had hij niet van de thee gedronken die Onkel na het eten geschonken had. Iedereen was opeens onverklaarbaar moe geworden. Iedereen, behalve hij. 62 AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 62