In de oefenwedstrijd tegen DOS '19. Gronkjser speelde de tweede helft mee en maakte twee van de vijf Ajax-doelpunten. Amsterdam aan de slag te gaan, vielen de eerste weken hem zwaar. Gronkjaer: 'We hebben erg veel getraind in de eerste weken. Het is niet eens zo dat de trainingen te zwaar zijn, maar vooral het aantal trainingen is erg hoog. Het was niet echt zwaarder dan ik had verwacht. Ik heb gewoon veel rust nodig, waarbij het verschil voor mij natuurlijk wel veel groter is dan voor de spelers die al langer bij Ajax zijn. Voor mij is het een complete verandering ten opzichte van Aalborg.' Toch is de international van jong Denemarken blij in de vaderlandse hoofdstad te zijn. 'Amsterdam is een leuke stad om te wonen. De eerste maand heb ik in een hotel gewoond en sinds kort heb ik een appartement in de stad. Amsterdam is geen gewone stad, met al die grachten en ronde wegen waar je maar één kant op mag rijden. En dan heb je ook nog eens die trams die overal dwars doorheen gaan en voorrang denken te hebben. Voor mij is het geen normale stad, zeker in vergelijking met de steden die ik ken in Denemarken. Maar ja, wat is normaal...' Voor de grote druk die rust op iedere nieuwe Ajacied is Gronkjaer absoluut niet bevreesd. Vergelijkingen met de gebroeders Laudrup, die ook al wekelijks zijn gemaakt, doen de jonge Deen alleen maar glimlachen. 'Die vergelijking en die druk kunnen me eigenlijk niets schelen. Ieder Deens talent wordt meteen vergeleken met de broertjes Laudrup. Twee jaar geleden heb ik een prijs gewonnen als veelbelovend Deens talent, dus toen was die druk er ook al. Maar ik zie dat niet als een extra belasting. Ik ben toch ook een heel andere speler dan de Laudrups. Ieder heeft zijn eigen kwaliteiten en voetbalkenners moeten kunnen beamen dat ik een andere stijl en manier van spelen H heb. Die druk is in de loop der jaren een soort gewenning geworden. Het begon bij mijn vroege verhuizing uit het ouderlijk huis en langzaam maar zeker is het stapjes verder gegaan. Ik zie het in ieder geval niet als een extra belasting.' Een vast doel voor het komende seizoen heeft de aanvaller niet echt. Momenteel staat de terugkeer via de fysio's, de looptraining van Laszlo Jambor en de befaamde 'Bobby-training' centraal. 'En Zware weken Hoewel Gronkjaer, na een vakantie in Gran Canaria, brandde van verlangen om in mindere afsluiting van een mooie tijd. We werden uiteindelijk zevende, terwijl we normaal toch wel bij de eerste vier eindigen.' AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 55