Twee Denen in het Amsterdamse bos op de eerste trainingsdag van Ajax. Foto's: Ron Richel geen strobreed in de weg gelegd en daar ben ik ze dankbaar voor. Maar ze hadden er net als ik meer moeite mee dat ik op mijn zeventiende al naar Aalborg vertrok, dan dat ik nu in Amsterdam woon. Dat is alleen maar een verrijking voor een mens. Maar na mijn loopbaan keer ik toch weer terug naar Denemarken, om misschien in Aalborg een normaal leven te gaan leiden. Hoewel dat nog flink wat jaartjes kan gaan duren.' Trainer Eén ding weet Gronkjaer ondanks zijn leeftijd nu al zeker: een loopbaan langs de zijlijn in een regenjas zit er voor hem niet in. Integendeel. Gronkjaer moet er niet aan denken. 'Nee hoor, het lijkt me heerlijk om na mijn actieve loopbaan gewoon ook eens een rustig weekend te hebben. Let wel: ik geniet vreselijk van mijn status als profvoetballer maar een vrij weekend lijkt me ook best lekker. Voor mij is het voetballen ook afgelopen wanneer ik het stadion verlaat. Natuurlijk moet je er rekening mee houden met eten en rusten, maar het is zeker niet zo dat ik alleen maar over mijn sport spreek.' Zijn privéleven houdt Gronkjaer dan ook Programmaboekjes van Aalborg met Jesper Gronkjaer op het omslag bij zijn laatste wedstrijd voor de Deense club en bij de oefenwedstrijd van zijn nieuwe tegen zijn oude club. strikt gescheiden van zijn leven als voetballer. De Nederlandse media moeten van goede huize komen om ooit een plaat van, pak hem beet, de babykamer van de Gronkjaers te schieten. 'Mijn vrije tijd is ook letterlijk mijn vrije tijd. Dan golf ik soms een beetje, en verder breng ik veel tijd door met mijn vrienden, hoewel dat door de afstand nu wel wat lastiger zal worden.' De laatste maanden bij Aalborg verliepen anders dan Gronkjaer zich had voorgesteld. Aalborg verloor terrein op de andere Europa-Cupkandidaten en kon zich uiteindelijk niet eens kwalificeren voor de Intertoto-competitie. Ook voor Gronkjaer persoonlijk was het een teleurstellend afscheid. 'De coach besloot na een aantal nederlagen alleen maar spelers op te stellen die zeker bij de club zouden blijven. Voor hem was het seizoen eigenlijk al over en dus gaf hij die jongens wat meer speeltijd. Er werden gewoon spelers opgesteld die nog weinig ritme hadden, met nog meer nederlagen voor de club en een plek op de bank voor mij. Ik zou immers toch weg gaan. Het was daarom een beetje een AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 53