langer over hun studie doen dan normaal, een regeling waar ook Gronkjaer gebruik van maakte. Gronkjaer: 'Al met al was het best lastig om allemaal te combineren. Er kwam ook nog bij dat ik al op die leeftijd op mezelf woonde, wat zeker in het begin best zwaar was. Opeens moest ik alles zelf doen en alle beslissingen zelf nemen.' De jeugdige Gronkjaer was echter wel gedwongen om op zichzelf te wonen. 'Ik moest wel. Ik had een contract bij Aalborg getekend en het was niet te doen om steeds heen en weer te reizen tussen het huis van mijn ouders en Aalborg. Nu ging ik alleen in het weekend naar huis. Achteraf gezien is het een juiste beslissing geweest. Ik heb heel veel geleerd van die periode. Of ik nu een perfecte kok ben? Nou, het is in ieder geval wel wat beter dan toen ik nog thuis woonde. Laten we het daar maar op houden.' Met het grote aantal wedstrijden voor Aalborg in de diverse competities, waarin Gronkjaer vaak een opvallende rol speelde, werd de naam van het volgende Deense talent gevestigd. De hectiek van het leven van een Scandinavische ster in wording maakte de dagen van de neo-Ajacied alleen maar voller. 'Op dat moment stond mijn telefoon inderdaad roodgloeiend,' vertelt Gronkjaer. 'Makelaars en clubs bleven maar bellen. Het was allemaal zo raar. Ik had al mijn concentratie nodig voor het voetballen en toen kwam al die andere aandacht er nog eens bij. Het werd me op een gegeven moment allemaal haast te veel. AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998 49

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 49