MAANPAd 27 Ml PlNSPAd 22 Ml i «miBËlÊIÊü Foto: Louis van de Vuurst Drie nieuwe Ajacieden aan de haven in Vedbaek: Wambert, Jesper Gronkjaer en Giorgi Kinkladze. Amsterdam, om zich de volgende dag direct te melden bij het VU-ziekenhuis voor een scan van zijn linkerknie. Medecin-ballen Op de laatste trainingsdag in Denemarken wordt 's ochtends een conditie-parcours afgelegd, waarbij ook de gehate medecin- ballen niet ontbreken. De middagtraining bestaat opnieuw uit een partijtje scherp. Keeperstrainer Wil Coort moet zijn plaats in het doel, ondanks zijn sterke optreden van de laatste dagen, afstaan. Om een uur De laatste training in Denemarken. of vier heeft keeper Serge van de Ban, die 's ochtens nog meetrainde met Ajax 2, zich bij de groep gevoegd. Aalborg De spelers maken dankbaar gebruik van het feit dat ze mogen uitslapen en laat kunnen ontbijten, voordat de reis richting Aalborg wordt aanvaard. Daar hebben zij voor twee uur een kamer om te rusten voor de wedstrijd. Na de fruitmaaltijd volgt de tactische bespreking, waarin Olsen terugkijkt op een succesvolle week waarin onder prima omstandigheden goed is getraind. Tevens wijst de trainer erop dat een ding niet vergeten mag worden, en dat is dat men altijd naar het laatste resultaat kijkt. En dus moet er gewonnen worden, oefenwedstrijd of niet. Het stadionnetje van Aalborg is voor deze Foto: Louis van de Vuurst gelegenheid volledig uitverkocht. De wedstrijd betekent het debuut van Wamberto bij Ajax en de terugkeer van Jesper Gronkjaer bij zijn oude club Aalborg, waar hij drie jaar speelde. De ontvangst van de aanvaller in Aalborg Stadion is allerhartelijkst. De eerste tien minuten van de wedstrijd zijn duidelijk voor Ajax, dat echter nalaat te scoren. Wamberto, spelend op de rechtsbuiten-positie, blijkt een snelle, doelgerichte dribbelaar, die het vizier helaas nog niet op scherp heeft staan. Aan de linkerkant vertoont Gronkjaer zijn kunsten, maar ook zijn voortzetten en acties leiden niet tot doelpunten. Aan de andere kant is het wel raak. Aalborg, dat de eerste competitiewedstrijd met 4-0 won, heeft er zin in en is niet van plan om zich door de Amsterdammers van het veld te laten spelen. De Denen profiteren van de vermoeidheid van Ajax en komen door een treffer van Frederiksen na een half uur op 1-0. Dat het bij deze stand blijft is voornamelijk te danken aan Casper Nelis, die een uitstekende wedstrijd keept en erger voorkomt. Na ruim een uur spelen komt Ajax op gelijke hoogte dankzij een goal van Mario Melchiot, die een voorzet van Benni weet te benutten. AaB komt een paar minuten later terecht weer op voorsprong dankzij Thomas Thomasberg, die profiteert van de onrust in de defensie van de Nederlandse kampioen. Twee minuten later is het alweer gelijk. Peter Hoekstra, de man in vorm aan Amsterdamse kant, kogelt de bal van ruim twintig meter snoeihard in de kruising. Het blijkt het laatste wapenfeit van Ajax, dat zich daarna gewonnen geeft. In de laatste tien minuten weet de thuisclub nog twee keer te scoren. Treffers van Steffen Hojer en uitblinker Soren Frederiksen brengen de eindstand op 2-4. Op het vliegveldje van Aalborg wordt tijdens het wachten op vlucht HV 8644 een broodmaaltijd genuttigd. Het toestel, dat plaats heeft voor 145 passagiers, is slechts gevuld met de groep Ajacieden. Exact 37 stoelen zijn bezet, de rest wordt benut voor kaarten, benen en kranten. Op Schipol is het weer gedaan met de rust, als blijkt dat tegelijkertijd een paar volgepropte charters uit het Middellandse-Zeegebied zijn aangekomen. We zijn weer thuis! AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 44