ZÖHVAC, 26 Ml VWA3 24 Ml 2ATERDA3 25 middenveld. Ajax komt reeds na zeven minuten op voorsprong danzkij een doelpunt van Shota Arveladze, die weinig moeite heeft om een listig balletje van Kinkladze achter de verbouwereerde doelman Zaza van FC Kopenhagen te plaatsen. Na een half uur spelen komt FC Kopenhagen op gelijke hoogte door een fraaie treffer van Peter Nielsen. In de tweede helft weet Ajax opnieuw na zeven minuten te scoren. Dit keer is het de mee opgekomen Ole Tobiasen, die met een droge schuiver voor 1-2 zorgt. Het gejuich van Deense kant voor de treffer van Ole is indrukwekkend. Even later doet Giorgi Kinkladze van zich spreken. De frivool spelende aanvaller stift de bal voor de derde Ajax-treffer over de Deense doelman heen. De Georgiër krijgt een staande ovatie wanneer hij even later een imposante rush over het veld aflegt, waarbij hij zonder met zijn ogen te knipperen zeven Deense spelers als versteend achterlaat. Het schot dat volgt op de solo schampt de verkeerde kant van de paal, het applaus is er niet minder om. Twintig minuten voor tijd geeft Fred Grim aan dat hij niet meer verder kan. De knieblessure van Oranjes vierde doelman lijkt ernstig. Casper Nelis neemt zijn plaats in onder de lat. Hij is kansloos bij een prachtige goal van Jensen, die de spanning enigszins terugbrengt. Bij het scheiden van de markt is het tenslotte Benni die de stand op 2-4 brengt. Olsen toont zich na afloop tevreden over het duel en maakt in de kleedkamer bekend dat Ajax 's middags een speler heeft gekocht: de 23-jarige Braziliaan Wamberto de Jesus Sousa Campos, afkomstig van Standard Luik, zal zich de volgende morgen reeds bij de selectie voegen. Wamberto In tegenstelling tot het kamp in De Lutte blijft de selectie in Denemarken de ochtendbosloop bespaard. Bijgestaan door de hartslagmeters van fysioloog Jos Geijsel, de machtige handen van de peuten Van Dord en De Vink en de conditietrainingen, op Hongaarse leest geschoeid, van Laszlo Jambor wordt de A-selectie langzaam maar zeker klaargestoomd voor een ongetwijfeld zwaar seizoen. Richard Witschge, die nog steeds hinder ondervindt van een enkelblessure, heeft inmiddels de wandeltraining hervat. De overige geblesseerden lopen onder leiding van de fysio's en Jambor hun rondjes op het trainingsveld. Fred Grim staat definitief buitenspel; er wordt zelfs over gedacht om de ongelukkige goalie maar direct naar Nederland te sturen voor onderzoek in het ziekenhuis. 's Ochtends wordt Wamberto van het vliegveld gehaald, waarna hij zich direct meldt op het trainingsveld. 'Wampy', die vloeiend Frans spreekt, prijst het niveau van zijn collega's. 'Zoveel voetbal in de ploeg, dat is echt onvoorstelbaar!' Tivoli Opnieuw een dag met twee trainingen op het programma. Dani heeft zich inmidels bij de geblesseerde spelers gevoegd. De middagtraining bestaat uit een partijtje scherp onder leiding van de gedreven scheidsrechter Bob Haarms. Twee ploegen spelen op een zeer klein veld tegen elkaar, terwijl twee andere ploegen rusten. De partijtjes duren telkens maar een paar minuten, waarna er gewisseld wordt, 's Avonds reist de selectie naar Kopenhagen, waar een bezoek wordt gebracht aan pretpark Tivoli. De spelers mogen in vrijetijdskleding rondlopen, 'Wampy' maakt kannis met zijn nieuwe ploeggenoten. zodat enige privacy is gewaarborgd. De dag eindigt met een goed glas wijn in de lobby van het hotel. Visdag De ochtendtraining wordt grotendeels geleid door Laszlo Jambor, die een indrukwekkend parcours op het trainingsveld heeft uitgelegd. Na de gebruikelijke rondo is het wat het voetballen betreft gedaan voor deze dag. 's Middags staat er een typisch voetballers uitje op het programma: vissen! Er zijn twee boten beschikbaar voor de selectie en de technische staf, en er wordt met imposante haken zonder aas gevist op nog indrukwekkender vissen. Vooral Wamberto blijkt het klusje aardig onder de knie te hebben. Tijdens de lunch, in een gehucht drie kwartier gaans van Vedbaek, is Shota druk doende om zijn missie van die dag te volbrengen: hij wil een eend vangen. Met een enorm schepnet rent de spits langs de kade. Na de lunch slaat Richard Witschge, de meest fanatieke visser van het gezelschap, een vis van een kilo of zeven aan de haak. Mariano Juan wil een klacht indienen bij Greenpeace. 's Avonds reist Fred Grim terug naar Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 43