WOHNSPAd 22 PÖNPERDA3 23 Ml Foto: Louis van de Vuurst wel terugkomen. Dat maakt zo'n voorbereiding toch lastig. Over de jonge jongens uit het tweede ben ik positief. Zij hebben nog veel te leren, vooral qua balsnelheid, maar ik zie veel in die jongens. Ik verwacht dat enkelen van hen dit seizoen hun opwachting in de Arena zullen maken. Wij spelen dit seizoen immers zoveel wedstrijden, en de groep is kleiner geworden. Maar of het er ook werkelijk van komt, is een vraag waarop de jongens zelf het antwoord moeten geven.' Denemarken Vandaag is een reisdag. Doel van de reis is Hotel Marina in het plaatsje Vedbaek, op twintig autominuten van Kopenhagen. Het bezoek aan het hotel, slechts door een autoweg gescheiden van haven en zee, betekent voor Morten Olsen een sentimental journey. Hotel Marina is immers al jaren de thuisbasis van het Deense nationale elftal. Prachtige trainingsvelden, een prettig klimaat en vooral de rust moeten het Deense gedeelte van de oefencampagne tot een succes maken. Op het vliegveld blijkt al snel de populariteit van Morten Olsen. Terwijl de spelers gewoon door kunnen lopen richting uitgang, wordt de Deense oefenmeester om de halve meter staande gehouden. Vooral voor Dani is het een verademing om met rust gelaten te worden. Na een busreis van een half uur wacht 's middags om vijf uur de eerste training op Deens grondgebied, aanschouwd door hooguit twintig toeschouwers. De omstandigheden zijn perfect. Een Foto: Louis van de Vuurst Jari Litmanen, als vanouds de spin in het web op het middenveld. AUGUSTUS 1998 Het prachtige Idraetsparken in hartje Kopenhagen. kortgeschoren grasmat, een graadje of twintig en een zonnetje maken het leven van een prof tot een feest. Na het diner is het tijd voor een korte wandeling in de omgeving, die voert langs een braakliggend stuk grond op een steenworp afstand van het hotel. Het terrein, met een fraai uitzicht over het water, behoort aan Michael Laudrup, die er een huis laat bouwen. FC Kopenhagen Op de ochtendtraining blijkt dat Melchiot, Gronkjaer, Oliseh, Rudy en Witschge niet in staat zijn om 's avonds te spelen tegen FC Kopenhagen. Er wordt opnieuw veel met de bal getraind, met het beroemde rondootje als rode draad bij alle oefenstof. Rond het veld bevindt zich een klein aantal Deense verslaggevers. Rust is het toverwoord van Olsen, die weinig pers duldt in de omgeving van de spelersgroep. Voor de Deense journalisten vergt dit enige aanpassing, gewend als zij zijn om na een wedstrijd doodleuk de kleedkamers binnen te stappen om de spelers, druppelend van zweet of douche, direct een microfoon onder de neus te duwen. Bij de wedstrijdbespreking benadrukt Morten Olsen nog eens dat hij het duel louter ziet als een tweede training van die dag, maar uiteraard is er meer. Er wordt gespeeld in het prachtige Idraetsparken in hartje Kopenhagen, de oude thuisbasis van Ole Tobiasen en natuurlijk Morten Olsen, die veel van zijn 102 interlands hier afwerkte. Dit is meer dan een training. Voor 10.000 toeschouwers, onder wie de vrouwen van Ole Tobiasen en Gerald Sibon en Eurosport-commentator Soren Lerby, maken beide ploegen er een aantrekkelijke wedstrijd van. FC Kopenhagen, dat dit weekend met de competitie begint en dus verder is dan Ajax, laat het initiatief in de eerste twintig minuten aan Ajax, dat zeer goed uit de startblokken gaat. Als vanouds is Jari Litmanen de spin in het web op het 41 MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 41