MAANPAd 20 ZATERPAd 12 MU WPAd17W PlNSPAd 21 Ml nog weken ontbreken. Benni laat op de training zien dat hij weer helemaal terug is. In een onderling partijtje scoort hij een prachtig doelpunt. Op zijn gezicht verschijnt een gulle lach, en hij steekt beide armen de lucht in. Toch verlaat hij ruim een half uur eerder het trainingsveld. Tk ben nog steeds vermoeid van de terugreis naar Nederland,' vertelt hij. 'Een jet-lag.' Vooruitblikkend naar het komende seizoen zegt de Zuid-Afrikaan: 'Ik hoef niet elke wedstrijd te spelen, maar ik wil wel weer meer leren en nog meer acties maken dan het afgelopen seizoen. Dat ik op de bank zit achter een speler als Arveladze, daarmee heb ik geen enkel probleem. Shota is zo vreselijk goed. Veel beter dan ik en ik leer heel veel van hem.' Ook Dani heeft last van zware benen. vervallen. Het is tijd om spelers rust te gunnen. 'Ik wil absoluut geen onnodige risico's lopen.' rustige leventje. Ajax sluit vandaag met een laatste ochtendtraining zijn trainingskamp in het rustieke plaatsje af. Na afloop van de pittige training worden de spelers uitgebreid uitgezwaaid door de trouwe toeschouwers. De selectie reist af naar Huizen, waar om vier uur een oefenwedstrijd gespeeld wordt. Zoals gebruikelijk wordt er weer veel gewisseld in die wedstrijd. Grim, Melchiot, Tobiasen, Rudy, Sier, Gorré, Dani, Hoekstra, Van der Gun, Arveladze en Kinkladze starten in de basis. Ajax wint vrij gemakkelijk met 4-0 door doelpunten van Arveladze (2), Sibon en Hoekstra. Huizen De inwoners van De Lutte kunnen zich gaan opmaken voor hun vertrouwde, Jan Wouters Vandaag wordt er taart gegeten, jan Wouters viert zijn 38e verjaardag. Nou ja, vieren... 'Ik ben niet zo'n feestneus,' vertelt hij. 'Ik heb trouwens ook bijna nooit tijd om mijn verjaardag te vieren. Ik zit bijna altijd in trainingskamp op de dag van mijn verjaardag. Als speler was dat ook vaak het geval.' Vooral in de onderlinge partijtjes is Wouters bloedfanatiek als in zijn beste dagen. Tijdens die partijtjes zie je af en toe weer die typische manier waarop hij bij zijn tegenstander kan wegdraaien om vervolgens een hakbal langs zijn eigen standbeen te geven. Bij die beelden is het gemakkelijk wegdromen naar inmiddels lang vervlogen tijden. Zoals naar 21 juni 1988, het Europese kampioenschap in Duitsland. Wie herinnert zich niet de assist van Wouters op Van Basten in de wedstrijd tegen Duitsland? Met Wouters kon je nog eens de oorlog winnen. Benni Terug op de vertrouwde Amsterdamse bodem. Er staat een strak blauwe lucht boven het trainingsveld. Oliseh en Benni zijn geheel volgens afspraak weer van de partij. De grote afwezige vandaag is Babangida, die zich ook had moeten melden bij de training. Hij is het afgelopen weekeinde opgenomen in een ziekhuis in zijn woonplaats Kaduna in Nigeria. De rechtsbuiten blijkt malaria onder de leden te hebben en zal zeker De bank in Huizen Foto: Louis van de Vuurst Tevreden over het begin Voorlopig de laatste training op Nederlandse bodem. Morgen vertrekt de selectie naar Denemarken, voor een tweede trainingskamp. Olsen is tevreden over de eerste twee weken, al was het een stuk moeilijker dan verleden jaar: 'Toen had ik weliswaar tien nieuwe spelers bij de selectie, maar die begonnen allemaal tegelijk aan de voorbereiding. Nu komen er steeds weer spelers binnen druppelen. En van enkelen is het de vraag of ze nog AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 39