WOENSDAG 15 tfMU P0NPEMM316 MU vogels en een betere plek om de dagelijkse zes kilometer af te leggen is er niet. Terwijl de voltallige selectie uit het zicht verdwijnt tussen de dennenbomen, loopt Bobby Haarms samen met hoofd scouting Ton Pronk in de richting van de Dinkel. Haarms vertelt: 'Wij kwamen hier voor het eerst in 1971. Daarna was het afhankelijk van de trainer voor welke plaats er gekozen werd. In ons hotel hangt nog een foto uit de jaren zeventig.' Na 17 minuten en 35 seconden komt Fred Grim als eerste binnen, op de voet gevolgd door Dean Gorré. 'Een nieuw record,' roept de laatste. Kinkladze komt als laatse over de streep, net achter Jan Wouters. Na de bosloop keren de spelers terug naar het hotel voor een douche en het ontbijt. Om elf uur zal de ochtendtraining van start gaan. Olsen oogt nors bij het betreden van het veld. Zal het aan de krantenberichten over de door de gebroeders De Boer aangekondigde arbitragezaak liggen? Complimenten aan de spelers zijn schaars. Cedric van der Gun is een van de gelukkigen. 'Prima Cedric,' roept de directeur betaald voetbal Van der Gun toe, als deze een bal goed heeft aangenomen en vervolgens, met de bal aan zijn voet, knap wegdraait. Van der Gun (19), een snelle aanvaller, Dean Gorré en Giorgi Kinkladze in actie tegen DOS '19. maakt gedurende de gehele voorbereiding al een sterke en gemotiveerde indruk. Zijn verwachtingen voor het komende seizoen zijn dan ook positief. 'Ik kan natuurlijk moeilijk verwachten dat ik een basisplaats krijg,' zegt hij, in onvervalst Haags dialect. 'Maar wel dat ik af en toe een kans krijg. Dit seizoem moet het ervan komen.' DOS '19 Doelman Fred Grim komt wederom als eerste over de streep na de bosloop. 'Dat is gebruikelijk,' zegt hij, terwijl het zweet van zijn voorhoofd gutst. 'Maar ik ga hierna ook weer onmiddellijk terug naar mijn bed en dan mogen ze mij vanavond om zes uur pas weer wakker maken.' De avond staat in het teken van Ajax' tweede oefenwedstrijd, tegen eersteklasser DOS '19 uit Denekamp, een dorp vijf kilometer verderop. Litmanen, Rudy, Dani en Arveladze kijken geblesseerd vanaf de tribune toe. De basis wordt gevormd door Grim, Sier, Blind, Tobiasen, Melchiot, Gorré, Witschge, Van der Gun, Kinkladze, Hoekstra en Sibon. Maar net als in de eerste oefenwestrijd wordt er veelvuldig gewisseld. 'Deze wedstrijden zijn immers nog steeds niets meer dan een training,' Foto: Louis van de Vuurst aldus Olsen. Het voetbal van Ajax oogt al een stuk beter dan in de eerste oefenpot tegen Hollandia. De balcirculatie ligt een stuk hoger en ook de combinaties verlopen soepeler. Ajax wint dan ook gemakkelijk met 5-0. Sibon scoort drie keer, Gronkjaer, na de rust ingevallen, twee keer. Olsen is na afloop tevreden, ook over de voorbereiding tot nu toe. Al zegt hij er wel bij dat hij tot nu toe niet over een favoriet elftal beschikt door de afwezigheid van de internationals. 'Maar daardoor krijgen de jongens uit het tweede elftal nu alle kansen,' benadrukt Olsen nogmaals. 'Zij hebben op alle vlakken nog veel te leren. Dit is een uitstekend leerproces.' Zware benen Grote afwezige vandaag is Gronkjaer. Een oude knieblessure speelt de Deen, die tegen DOS '19 zo'n goede indruk maakte, parten. De rest van de voorbereiding zullen we hem niet meer terugzien. Een meniscusoperatie blijkt onafwendbaar en hij staat zeker zes weken buitenspel. Verder ontbreken Arveladze, Kinkladze, Witschge, Tobiasen, Van der Gun en Dani tijdens de ochtendtraining. Het merendeel van hen kampt met kleine blessures. Kinkladze heeft buikgriep. Olsen: 'Wij zitten in een zware periode, waarin veel aan de conditie wordt gedaan. Daardoor hebben veel jongens last van zware benen.' Olsen laat de middagtraining Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 38