MAANPAd 13 JMLI PlNSPAd 14 W zeven minuten scoort Jacco Rijkhoff van Hollandia 1-0. En die score zal nog lang op het bord blijven staan. In de eerste helft is er totaal geen beweging en snelheid bij Ajax waar te nemen. Het lijkt erop dat Ajax onder de indruk is van de kampioensstatus van Hollandia, in plaats van andersom. Vijf minuten voor de rust maakt Kinkladze alsnog gelijk. Na een voorzet van Arveladze tikt hij de bal in de rechterhoek. Op slag van rust tekent Arveladze voor 2-1. Nadat Tom Sier de bal hard voorlangs geschoten heeft, heeft de Georgiër de bal voor het intikken. Uiteindelijk brengt Gerald Sibon in de tachtigste minuut van de wedstrijd de eindstand (3-1) op het bord. Het voorbereidende werk is van Cedric van der Gun. Olsen is na afloop niet erg rouwig om het vertoonde spel. 'Voor ons is dit nog niets meer dan een trainingspartijtje. Daarnaast was het veld onbespeelbaar. Het gras was veel te hoog. De bal snel laten circuleren was daardoor onmogelijk.' De Lutte Voordat de selectie om 13.00 uur afreist naar het lommerrijke De Lutte in Overijssel, wordt eerst nog een keer getraind op het eigen trainingsveld. Ook tweede-elftaltrainer jan Wouters is aan de trainersstaf toegevoegd. Bobby Haarms: 'Dat is gebruikelijk. De tweede-elftaltrainer Het trainingsveld van SV De Lutte Foto: Loui'van de Vuurst Foto: Ron Richel gaat altijd mee de eerste week van het trainingskamp.' Om 15.00 uur arriveert Ajax in De Lutte, een prachtig, natuurrijk dorpje, gelegen in een omgeving die wordt gekenmerkt door heuvels en een veelheid aan oude erven en landgoederen. Ruim voordat Ajax op het trainingsveld van SV De Lutte zijn eerste training zal afwerken, stroomt het veld vol met enthousiaste bezoekers uit de omgeving. Looptrainer Laszlo jambor zet vast een parcours uit voor de looptraining. De aankomst van de spelersbus veroorzaakt een hoop opschudding. Vooral Dani is goed voor luidkeelse schreeuwpartijen. jambor neemt de spelers behoorlijk onder Peter Hoekstra in de basis tegen Hollandia. handen. Het begin van de sessie staat in het teken van conditietraining zonder bal. Olsen kijkt geamuseerd en tevreden toe. Hij complimenteert Litmanen, die aan deze training meedoet. Nadat de looptraining is afgewerkt, neemt Olsen het weer van jambor over. Voor Litmanen het sein om te stoppen. Terwijl de overige spelers trainen op voorzetten en afwerking, vertelt Jos Geijsel over de resultaten van de coopertest. Het is hem opgevallen dat vooral Kinkladze nog een conditionele achterstand heeft ten opzichte van de andere spelers. Onmiddellijk na afloop van de training zijn de toeschouwers niet meer te houden. Massaal rennen zij het veld in, op jacht naar handtekeningen. Bosloop Elke ochtend om 08.00 uur start de selectie met een bosloop door het Lutterzand. Dwars door dit unieke bosgebied stroomt de Dinkel. Het is er werkelijk prachtig, zeker op dit vroege tijdstip. Hier heersen iM*B«ïaaüi AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998 37

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 37