VÖHVtWAG 9 Ml ZAT80A4 11 VRItfD/R? 10 Ml verwacht dat het mis zou gaan.' En Olsen: 'Het was een geweldige partij. Er zat alles in, mooi voetbal, dramatiek. Alleen was het resultaat verkeerd... voor Nederland.' Kinkladze Het is koud en de lucht ziet er dreigend uit. De toeschouwers langs het trainingsveld zijn op twee handen te tellen. Kinkladze en Arveladze verschijnen als eersten op het veld.Kinky'zoals zijn boezemvriend hem noemt, woont momenteel bij Arveladze en diens vrouw en kind in huis. Op het gelaat van Kinkladze verschijnt een grote lach. 'Dat kind houdt ons veel uit onze slaap. Die gaat tekeer midden in de nacht.' Ook Shota kan erom lachen. 'Om samen met Shota bij Ajax te voetballen is als een droom die is uitgekomen,' gaat Kinkladze verder. Shota beaamt dat. 'Hoe meer vrienden ik om mij heen heb, hoe beter ik mij voel en des te beter ga ik voetballen.' Dan verschijnen de overige spelers op het veld. Tijdens de training is Olsen bijzonder gespitst op Kinkladze. Hij praat veel met hem, en neemt hem geregeld apart. Landgenoten, ploeggenoten, huisgenoten- boezemvrienden. Foto: Ron Richel Kinkladze moet zijn oefeningen met meer explosie en snelheid uitvoeren. Olsen doet het hem veelvuldig voor. Om elf uur verschijnt ook Litmanen op het veld, samen met fysiotherapeut Pim van Dord. Los van de groep doet hij, bijgestaan door Van Dord, wat looptraining. Zoals gebruikelijk eindigt de training van Olsen met een onderling partijtje. Het gaat er fel en serieus aan toe. Richard Witschge maakt zich kwaad over een vermeende handsbal van Arveladze. Hij staat alleen. Ook tijdens deze potjes laat Kinkladze zien dat hij een uitzonderlijk goede voetballer is. Het gemak waarmee hij spelers passeert, is een genot voor het oog. En de manier waarop hij spelers vrijzet voor de keeper is meesterlijk. Kinkladze na afloop: 'De manier van trainen hier bij Ajax ben ik niet gewend. Bij Manchester City liepen wij alleen maar hard gedurende de voorbereiding. In Engeland kwamen wij twee weken voor de start van de competitie bij elkaar en gingen het bos in. Dit is echt een verademing.' Gronkjaer Litmanen verschijnt wederom pas om elf uur op het trainingsveld. Het terugkomen na een blessure is voor hem inmiddels een gewoontezaak. Litmanen: 'Ik ben wel wat gewend wat dat betreft. Ik blijf nu gewoon in conditie. Ik doe elke dag looptrainingen samen met Pim en dat gaat prima. Ik verwacht dat ik binnen afzienbare tijd weer met de groep kan meetrainen.' Na afloop van de ochtendtraining verlaat Jesper Gronkjaer samen met Olsen het trainingsveld. Ze zijn druk in gesprek. Gronkjaer: 'Olsen praat veel met mij. Ik heb nog problemen met het Ajax-systeem. Hij geeft mij heel veel aanwijzingen. Hoe ik moet bewegen, waar ik op moet letten bij het positie kiezen en, heel belangrijk, wanneer ik moet starten. De trainingsintensiteit hier ligt zoveel hoger dan ik gewend ben. Vooral de balcirculatie is veel sneller. En natuurlijk zijn mijn teamgenoten hier stuk voor stuk een klasse beter dan bij Aalborg. En dan te bedenken dat de internationals nog niet eens terug zijn.' Bobby Haarms is zeer te spreken over de eerste week. 'Er is goed werk geleverd.' De middagtraining vervalt, bij wijze van beloning voor de geleverde prestaties. Hollandia Vandaag speelt Ajax zijn eerste echte oefenwedstrijd. Tegen de zondagamateurs van Hollandia, die vorig seizoen de titel pakten in de Hoofdklasse. Nog maar twee dagen geleden speelde Hollandia tegen de Schotse titelhouder Celtic en won die wedstrijd met 2-1. Ajax is dus gewaarschuwd. Ole Tobiasen kan niet meespelen. Tijdens de training van de dag erop haakte hij af. Hij heeft last van de blessure die hij vorig jaar opliep in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard. In de 43ste minuut van die wedstrijd scheurde hij zijn kruisbanden na het maken van een sliding. Hij was voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Tobiasen: 'Het irriteert weer een beetje, en ik wil geen onnodige risico's lopen.' Grim, Melchiot, Mensah, Rudy, Sier, Gorré, Kinkladze, Witschge, Van der Meyde, Arveladze en Hoekstra starten in de basis. Maar Olsen zal gedurende de wedstrijd nog veelvuldig wisselen. Al na 35

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 35