VINSPA47MU WOENSPAd 2 Ml 'De voorbereiding wordt pas leuk in de vierde week.' en de twee nieuwelingen Giorgi Kinkladze en Jesper Gronkjaer. Publiekslieveling Jari Litmanen is ook aanwezig, maar hij laat de training aan zich voorbijgaan. Hij kampt met een knieblessure - een scheurtje aan de binnenkant van de rechterknie die hij vijf weken geleden heeft opgelopen tijdens een vriendschappelijke interland van Finland tegen Frankrijk. Bobby Haarms verwacht dat hij pas over twee weken weer volledig zal kunnen meetrainen. 'Met Jari moeten we altijd heel voorzichtig zijn. Iets kapot maken is eenvoudiger dan het herstellen. Hoe meer geduld wij nu met hem hebben, des te meer hebben wij straks aan Jari in de competitie.' Na een afsluitend kringgesprek met Morten Olsen gaan de Ajacieden richting spelersbus. De Argentijn Juan wordt bij het instappen van de bus nog even door een Ajax-supporter herinnerd aan het verlies van zijn land tegen Nederland.Don't cry for me Argentinaklinkt het treiterend. Olsen spreekt na afloop van de training zijn blijdschap uit over Ajax' nieuwe aanwinsten Gronkjaer en Kinkladze. 'Gronkjaer is in Denemarken het grootste talent sinds Michael Laudrup. Hij kan op vele posities uit de voeten. Op beide flanken, maar ook achter de spitsen. Voor Kinkladze geldt hetzelfde. Hij is een echte straatvoetballer. Heel intelligent, dat soort spelers is schaars.' Dan blikt Olsen vooruit naar het komende seizoen. 'Het zal erg moeilijk worden om de prestaties van afgelopen seizoen te overtreffen. Toch wordt dat wel van ons verwacht, dus wij zullen vooruit moeten blijven kijken. Ik ben dan ook ontzettend blij dat ik Danny Blind ervan heb weten te overtuigen om nog een jaartje door te gaan.' Blind zelf is nog niet echt enthousiast. 'De voorbereiding is nu nog bepaald niet leuk. In het begin zie ik het echt als werk. Het wordt pas interresant in de vierde week, dan moet het omslaan in plezier.' Ter afsluiting van de eerste trainingsdag gaat de hele selectie 's avonds naar het concert van de Rolling Stones in de Arena. Foto: Louis van de Vuurst Coopertest op de Toekomst Tien uur 's ochtends. De zon doet zijn uiterste best om zich door een dik wolkendek heen te worstelen. De eerste trouwe supporters hebben zich al een goed plekje rond het trainingsveld eigen gemaakt, met pen en papier voor de handtekeningen en fototoestellen in de aanslag. Rondom en in de Arena heerst grote bedrijvigheid. De laatste podiumdelen van het Rolling Stones-concert worden afgebroken en ingeladen. De spelers laten vooralsnog op zich wachten. Zij werken op de Toekomst een coopertest af onder begeleiding van inspanningsfysioloog Jos Geijsel. Ook zal er bloed worden geprikt. De supporters zijn volop in discussie over de aanstaande halve finale van het Nederlands elftal tegen Brazilië. Over één ding zijn ze het eens. Nederland haalt de finale. Om 10.45 uur wordt het wachten beloond. De eerste spelers arriveren op het trainingsveld: Hoekstra, Sibon en Demtsjenko. 'Wij hebben net met hartslagmeters om een aantal testen afgelegd,' vertelt Hoekstra. 'Dat gebeurt vijf keer per seizoen, te beginnen bij de start. Zo kan heel goed onze conditionele progressie worden bijgehouden.' Onmiddellijk bij de start van de training showt Kinkladze zijn uitzonderlijke klasse. Op aangeven van zijn landgenoot Arveladze maakt hij een prachtig doelpunt. Hij plukt de bal met de binnenkant van zijn linkervoet uit de lucht en schiet hem in één keer vol in de kruising. Fred Grim staat erbij en kijkt ernaar. Er wordt voornamelijk getraind op afwerking en op het terugkrijgen van het juiste balgevoel. Bobby Haarms is na afloop zeer te spreken. 'Heb je gezien hoe gretig de spelers waren?' Teleurstelling over Oranje De regen overwint het deze ochtend van de zon. Het is de dag na de thriller van Marseille. De pure tranen van Edwin van der Sar, na de verloren halve finale tegen Brazilië, staan nog helder voor de geest. Maar Ajax moet verder en gaat ook verder, alsof er niets is gebeurd. Toch is aan de lichaamstaal van Bobby Haarms te zien dat hij het verlies van Nederland ook nog niet helemaal heeft verwerkt. 'Ik ben echt teleurgesteld,' vertelt hij na de training. 'Als Nederland ooit een kans heeft gehad om wereldkampioen te worden, dan was het wel met deze groep. In dit team leefde hetzelfde gevoel als vorig seizoen bij Ajax, vooraf aan de bekerfinale tegen PSV. Zo hongerig, zo gretig. Ik had absoluut niet AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 33