bestuurder waar hij ook gaat. Om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen trainen Kinkladze en de Arveladze-tweeling dagelijks op het prachtige trainingscomplex van Dinamo in een buitenwijk van Tbilisi. Aan het eind van de middag, als de hitte iets is afgenomen, spelen de internationals een partijtje met vroegere Dinamo-coryfeeën. Iedereen van deze helden wordt ons voorgesteld met een waslijst aan legendarische prestaties, inclusief die van zijn voorouders. De boodschap is ongeveer dat jongere spelers in Georgië wel heel wat moeten bewijzen wil men ze met dezelfde achting tegemoet treden. Vandaar misschien de felheid in het partijtje zes- tegen-zes. Kinkladze speelt samen met de Arveladze-broers. Ook Dinamo-president Merad Jordania speelt niet onverdienstelijk mee. Shota en Archil schreeuwen voortdurend naar elkaar, ook als ze op nog Na de training bijpraten met vrienden op het trainingscomplex van Dinamo. Kinkladze met een vriend tegenover zijn huis in de wijk Saburtalo. geen meter van elkaar staan. Kinkladze speelt zonder een spier in zijn gezicht te vertrekken. Met de bal aan de voet passeert hij telkens razendsnel en heel kort een paar tegenstanders om een leep passje te geven of op goal te knallen. Een paar dagen later speelt Kinkladze tegen Shota in het partijtje. Shota zit zijn vriend ongenadig op de huid, zijn ploeg wint. Weer een dag later ontmoeten we een licht hinkende Shota, een tikkeltje humeurig ook. Hij heeft het partijtje verloren tegen Kinkladze en zijn eigen broer. Tk speel liever met Shota dan tegen hem. En dat vindt hij ook van mij,' zegt Gio Kinkladze lachend. Langs het veld staan immer talloze deskundigen te kijken. Een aantal is zozeer ondersteboven van Kinkladzes auto dat hun geen uitspraken over iets anders zijn te ontlokken. Ten slotte spreken we Zaza Bokeria, arts en consultant van Dinamo: 'Gio is het type voetballer dat de bal graag in de voet krijgt. In principe hoef je hem qua voetballen niets meer te leren. Hij kan alles met een bal. Ik denk hoogstens dat hij nog stukken beter kan worden. Als zijn sterkste punten noem ik in de eerste plaats zijn dribbeling, die is even goed als van Michael Laudrup in zijn beste jaren. Zijn pass is ook goed. Gio is een speler die altijd positief denkt, altijd aanvallend. Het best komt hij tot zijn recht achter de spitsen. Jullie hebben daar in Litmanen al een geweldige speler. Maar Gio zou naar mijn idee goed kunnen spelen op de plaats van Laudrup. Een AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998 27

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 27