Shota Arveladze en Giorgi Kinkladze staan ter hoogte van de dug-out langs het veld in het stadion van FC Dinamo Tbilisi. Er is geen dug-out want het stadion wordt gerenoveerd. De helft van de oude houten banken is al vervangen door moderne plastic zitjes in het blauw en wit van Dinamo. 'De eerste keer dat ik hier scoorde, was in die goal!' zegt Shota beslist. Hij wijst op het doel links vanaf de eretribune. Gio - de Georgische afkorting voor Giorgi (je spreekt het ongeveer uit als Khy-joe) - weet het niet meer. 'Waarschijnlijk gaf ik de pass waaruit Shota scoorde,' zegt hij verlegen lachend. door Max de Bruijn foto's Wouter Jansen Begonnen als ballenjongen zijn ze samen groot geworden bij Dinamo. Honderden wedstrijden moeten ze hebben gespeeld zoals ze hier op het veld staan, Shota de beweeglijke en extroverte aanvaller. Gio meer gesloten, zwijgzamer en met de beslissende pass van het middenveld. Het stadion is een grote betonnen bak waar de tribunes, ondanks de sintelbaan, dicht op het veld zitten. 'Hier speelde het grote Dinamo Tbilisi dat in 1981 tegen Liverpool de Europa Cup voor bekerwinnaars won,' vertelt Shota. 'Dat jaar hebben ze ook van Feyenoord gewonnen. Dinamo was in die tijd het nationale efltal van Georgië. Het speelde tegen de sterkste teams van de Sovjet-Unie. Toen ik klein was, gingen we naar iedere wedstrijd. En het zat altijd vol, honderdduizend man. Je weet niet wat je meemaakt met zo'n menigte. Dan kun je elkaar als spelers niet verstaan. Tegenwoordig speelt Dinamo in de Georgische competitie, zitten er hoogstens een paar duizend man. Alleen voor het nationale elftal komen de mensen nog.' De laatste keer dat Tbilisi uitliep voor het voetbal was op 29 mei toen Georgië 20 AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 20